hamilelikte bebekte kist

oyabes soruyor: 4

34 haftalik hamileyim, simdiye kadar hersey yolunda gidiyordu. Bebek normalden 1 hafta ileri gidiyor gelisimde, ancak bu hafta doktorumuz kafamizi karistirdi. bebegin yumurtalik ile mesane arasinda kalan tarafinda bir kist oldugunu soyledi. simdiye kadar sorun yokken, detayli ultrasonda da boyle bir problem gorulmemisken nerden cikti bu kist? 


Neden kaynaklandigi konusunda da doktorumuz cok net bir aciklama yapmadi. kuculebilecegini ya da dogduktan sonra kucuk bir operasyon ile alinabilecegini soyluyor.Ne yapmamiz gerektigini sordugumuzda da cok net bisey soylemiyor, 2 hafta sonra geleceksiniz nasilsa, o zaman bir bakalim durumuna dedi. 

Ben cok takmiyorum ama esim cok etkilendi, gunlerdir kafayi takmis durumda. Ben bu durumdan iskillendim biraz,ben bastan beri normal dogum istiyorum,  acaba bu sezaryene yonlendirmek icin bir numara olabilir mi? 

Bu hafta sonu emin olmak icin birbaska doktordan randevu alip baktirmayi dusunuyorum. Ankara'da onerdiginiz, makinasi iyi olan bir doktor ismi verebilir misiniz?

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


banuo

Doç. Dr. Mehmet Ergeneli, çok iyi ve meslek ahlakı çok çok kuvvetli bir hekimdir.

İkinci bir doktora gorunmek iyi bir fikir eger supheleriniz varsa. Kistin var olması durumunda ise kafanızı fazla takmayın. Bir kaç arkadaşımın bebeginde de kist gözlenmişti, müdahaleye gerek kalmadan kistler yok oldu.

Sevgiler,

B.


bitos

Prof Dr. Ali Ergün ve Prof. Dr Tuncay Nas.

her ikisi de yüksek riskli gebelik uzmanı. Ultrason cihazları da kendi uzmanlıkları da çok iyidir. Her ikisine de bizzat muayene oldum. İsterseniz iletişim bilgilerini verebilrim. Çok geçmiş olsun. İyi düşünün iyi olsun herşey...


Loxodonta

Prof.Dr. Mustafa Salih'i tavsiye ederim. Hem makinası iyi hem de çok iyi bir doktor. Bende 16. haftada başka bir sorun olmuştu, daha doğrusu hastanede yanlış teşhis koymuşlardı. Mustafa Salih'e gittim, çok iyi ve ayrıntılı inceledi. Belki senin durumun için de yardımı dokunur. İyi şeyler düşün ki herşey yolunda gitsin. Çok geçmiş olsun....


DILAYCAN

merabalar gebeliğin 22. haftasında aynı teşhisi doktorlar benim bebeğim içinde koydu bu konuda bizde tüm doktorları geziyoruz sizde elde ettiğiniz sonuçlardaan beni bilgilendirirseniz minnettar olurumCevaplamak için Üye ol