Tatilde akşamları çocuğumuzla nasıl dışarı çıkabiliriz?

cibi soruyor: 5

Merhabalar,
Tatil planı yaparken akşamları kızımızla birlikte nasıl eğlenceli bir şeyler yapabileceğimiz konusunda kendimi çok kısıtlanmış hissediyorum. Kızımız çok meraklı ve aktif bir tip olduğu için dışarıda, mesela pusetinde uyuyamayacağını tahmin ediyorum, ama bunu daha hiç denemedim. Örneğin bir otele gitsek gece otel odasına hapis mi kalacağız? Bu konudaki deneyimlerinizi paylaşabilirseniz çok sevinirim.

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


ra_she_de

merhabalar


benim oğlumda dediğiniz gini meraklı ve hareketli bir çocuk o yüzden bu sene tatilde pusetinde uyutamadık maalesef akşam onun uyku saatinde odaya çıkmak durumunda kaldık. tatile arkadaşlarımızla beraber gitmiştik birkaç gece sessiz bir yere götürüp uyutup arkadaşların arasına döndüm ama gürültüden dolayı sürekli uyandı ve mızıldandı öyle olunca mecburen yine odaya çıktık açıkcası ben bir çözüm bulamadım.


asli_arda

benmde oğlum aynı anlattığınız gibi çok hareketli meraklı :)azcık yaramaz galiaba bide laftan da pek anlamıyo anlıyo da işine gelmiyo da olabilir:)

bizde mayıs ayında 16 aylık civarında gittik antalya da bir otele ,çok hareketli çok aktif geçti günlewrimiz akşam yemeklerimizi eşimle birlikte yiyemedik mesela,denize yada havuzaarda uyurken anca ikimiz başbaşa girdik allhtan arda suyu çok seviyodu o konuda üçümüzde suda  çok eğlendik.ama akşam çok gece kalmadan onu önce 21,30 a  kadar  yorduk oynattık sonra odaya çıkıp uyuttuk ,pusete güzlcene yerleşltrdik altına üstüne rahat edebilceği gibi yumuşacık yatak yaptık :)öle indik aşağı içtik sohbet ettik :)sizide dediğiniz gibi önce pusette uyur sandım ama baktım ki aşağıda uyutmak uykuya dalmasını beklerken benm uykum geldi sonra böle bi çare buldum ...uamrım güzl geçer tatiliniz    


asli_arda

raşidecim demek benm bir şansım varmış oda o gürültüde uyanmamış olması :)


cibi

uyutup pusete koymak iyi fikirmiş, teşekkürler.


ozgu_naz

biz yazlıktayız.eğer kızımın uykusuna kıyabilirsem geceleri çıkıyoruz.ama pusetinden eve çıkarırken maalesef bölünüyor uyku.onun için pek çıkmayı tercih etmiyorum.ama pusetinde uyuyor sonuç olarak.



Cevaplamak için Üye ol