ıkinci yabanci dil tercihi ne olmali?

Shiningmountain soruyor: 10

Selamlar, okulda sizce Ingilizceden sonra ikinci yabanci dil egitimi icin hangisini secmeli .kararsizim.

Fransizca

Almanca

Ispanyolca

Bu soruyu cevapla


14 Cevap


magnifique

Kuskusuz Ispanyolca'yi secerdim. Dunyada buyuk bir cografyaya yayilmis 500 milyon kisi bu dilde konusuyor (Amerika'da 2. dil olarak kullaniliyor).


ozlem_b_d

Evet amerika taraflarina gider buyuyunce buyuk ihtimalle diyorsan :) ispanyolca, yok eger mekanik ile makina ile faln ilgili bir isi olur diyorsan almanca, yok eger uluslararasi sirketlerde urun ithalatiyla falan ugrasir diyorsan da cin ce ;) 


missmarttle

bence ikinci dili seçmeniz için çok erken, ileride yönelimlerine göre dil tercihi yaparsa uzun vadede daha verimli olur. mesela benim ikinci dilim fransızca, bugün olsa almancayı tercih ederdim çünkü sonuçta özel hukukçu oldum ve fransızca pek işime yaramıyor. hele ispanyolca okusaymışım tam çöp olacakmış. 


nilayy

Hiç düşünmeden İspanyolca tercih ederdim ben.


smash

mantıken, ispanyolca ama mesela benim iş hayatımda Almanca etkili olurmuş meğerse. ama neyse her görüştüğüm Alman çok iyi ingilizce konuşuyor, ama keşke zamanında yarıda bırakmasaydım diyorum yine de. ama hayatın neler getireceğini bilemeyeceğimize göre ben de ispanyolca diyorum. hatta oğlumun yeni okulunda 2.dil ispanyolca olacak, ben de onunla çalışmak için sabırsızlanıyorum :)mustafamami

neden bu kadar erken bir tercih yapmanız gerektiğini anlamamakla birlikte şimdiki aklımla ispanyolca ya da fransızca diyorum. ama yapacağı işe de bağlı tabii ki. 


perihan

3,5 yaş için çok erken bir seçim, telaffuz zorluğu açısından Fransızca, fen/matematik için Almanca. Çocuk tercih etmiyor, zevk almıyorsa hiçbiri.


Shiningmountain

Sevgili smash sagol naptin okulu. Bahcesehir sancaktepe ye mi kayit ettirdin? Bizimki de bahcesehir camlica , ikinci yabanci dil neye karar verdiniz kitaplari siparis edicez diye aradilar. Aslinda bende ispanyolca dusunuyorum . Ama bir yanim da hic kullanma imkanim olmadiysa da is hayatimda ikinci yabanci dilim fransizca oldugundan ona biraz yardimim dokunur diye dusunuyorum ama sonucta ilerde fayda saglamayacaksa yanlis olur. Sanirim ispanyolca diyecegim bende.

SevgilerShiningmountain

Arkadaslar secim yapiyorsam mutlaka mantikli aciklamasi vardir degil mi bosuna sormam bu soruyu. Okulda eylulde ogretmeye baslayacaklar. Bilginize


smash

konuştuğumuz okullara yazdırmadım, Yiğit okullarına yazdırdım. bazı lojistik sebepler de etken oldu. ilkokul 2. veya 3.sınıfta 2.dile başlıyormuş bizim okul.

size de hayırlı olsun :)Cevaplamak için Üye ol