oturmayı nasıl öğrenecek?

ozgemm soruyor: 7

Selam :)
Kızım 10. ayına girdi fakat hala yattığı yerden doğrulup oturamıyor.
Kilosu biraz fazla herhalde ondan zorlanıyo diyorum ama evham ettim,
onun dışında bir hareket sorunumuz yok, sizce normal mi , başına gelen var mı?
Şimdiden teşekkürler :))

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


Ezgi_

Bizimki 1 haftadır yatar pozisyondan oturur pozisyona geçiyor desem? Ve sonra ardı arkası kesilmeden gördüğü her yere tırmanmayı da, ayakta durmayı da öğrendi:) Hiç evham yapacak bişey yok. Birden bire atağa geçiyor bu kuzular:)


ozgemm

Canım çok teşekkür ederim, gerçekten içim rahatladı. Bebişinle sana sağlıklı mutlu günler :))


aylis

Bizim kızda da tık yok. Sağa sola yüzüstü dönüyor ama sırtüstü pozisyona dönemiyor. Desteksiz fazla oturamıyor, hemen devriliyor. Bizimki çok tombul da sayılmaz 9500 gr. Motor becerilerini geliştirmek yerine kelime hazinesini zenginleştirmek işine geliyor kuzunun.Ben aslında bu tembelliği biraz da burçlarına bağlıyorum. Kızımız terazi, yükseleni de yay))) Bizimki keyf ehli olmasın da kim olsun?))) 


Annegozuyle

Bizim kuzu da fıldır dıldır dönüyor, tutunup ayağa kalkıyor, otururken çeşitli akrobatik hareketler (eğilip uzaktaki birşeyi alma, geri doğrulma gibi) yapıyor; fakat yattığı yerden doğrulup kalkamıyor!

Bırakmak gerek biraz da, vaktiyle herşey. Bilir onlar zamanını...


iptal_uye

:))) gelişimlerinin sağlıklı olup olmadığını takip etmek için hangi ayda neleri yapabilip yapamayacaklarına bakmak lazım tabi ama strese de gerek yok. zaten sen farkedersin bir problem varsa. her bebek aynı değil ki kimi bazı şeyleri erken yaşıyor kimi geç. biraz da tombiş olunca ondan zorlanıyordur kuzucuk :))


zeynepanne

büyük kızım 4,5 aylıkken dönmeye başladı, 8 aylık oturdu, çok kısa emekledi, genelde sürünürdü, 9.5 aylık tutunup ayağa kalkmaya başladı. 1 yaşını 1 hafta geçe yürüdü. 1 yaşındayken bir sürü kelime söylüyordu.
küçük kızım 3,5 aylık dönmeye başladı. 6 aylık emekledi, 7 aylık tutunup ayağa kalkmaya başladı ve 10 aylıkken yürüdü. evet artık pıtır pıtır yürüyor.
ama bana sorarsan ablası kadar erken konuşamayacak.
diyeceğim, aynı anne babanın çocuklarında bile böyle fark varken, diğer çocuklarla arasında fark olması kadar doğal birşey yok.
erken emekleme, yürüme, oturma herhangi bir şeyin göstergesi değil. doktorunuz zaten aylık kontrollerde gerekli değerlendirmeyi yapıyordur.
arkadaşımın 9 aylık bebişi de daha sağdan sola dönemiyor, tombişlikten.

hiç merak etmeyin, bir zaman gelecek tutamaycaksınız, bugünlerin keyfini sürün...


EsraEA

Aylis tombik degil derken :))))
Ozgem merak etme, basladilar mi farki kapatirlar :)) Vakti zamani gelince ayaklaniyorlar hatta ucuyorlar :))

Eger yapmiyorsan yere ortu serip birak. Onune de sevdigi oyuncaklari koyarsan gor bak hareketi :)))Cevaplamak için Üye ol