Gece uykuları

yetevekkel soruyor: 5

6 aylık bebeğim gece uykusundan çok sık uyanıyor..ve sadece beni emerek dalabiliyor..beşiğini sallamak ayağıma almak fayda vermiyor..bu durumda sabaha kadar yanımda emerek ve sık uyanarak geçiyor..bir zamanlar 4-5 saat deliksiz uyur emer tekrar uyurdu..ne yapmalıyım..yardım lütfen

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


anneyuregi

merhaba, benimde 2.5 yaşında bir oğlum var. bir dönem bizde benzer bir dönem yaşamıştık ve benim sinirlerim altüst olmuştu. denediğim birsürü şeyde işe yaramamıştı. soluğu bir psikoloğun yanında aldık. yönlendirmeleri kısa sürede işe yaradı. ve hala dönem dönem kapısını çalıyoruz. 


burkatek

Anneyuregi, merhaba

Oğlum 2 yaşında ve biz hala gece deliksiz uyku nedir bilmiyoruz. Gittiğinizpsikologun adını öğrenebilir miyim?


anneyuregi

Tabiki, Uzman Psikolog Duygu Karakulak Takvim, çocuk ergen psikoloğu, annelik deneyimi de var. Bence bu işindeki sezgilerini kolaylaştırıyor.

umarım sizede faydalı olur


cansubebek

gece sık uyanmalar emzirmeyi bırakana kadar devam etti. kabus gibi.. saat başı kalkardı. emzirmeyi bıraktıktan sonrada devam etti bir süre... sonra daha iyi oldu. şu an gece 1-2 kez su içmeye uyanıyor.. benim için iyi bu..

çok ilginç bir yazı okumuştum. gündüz çok fazla kucağa alınan ve çok sevgi gören çocuklar gece sık uyanırmış. aslında bu durum ani bebek ölümü sendromunu önleyen bir durummuş. 
çok uyandığı dönem gittiğimiz çocuk uzmanı diş çıkarmaya bağlı veya idrar ylou enfeksiyonuna bağlıda olabilir demişti. özellikle kız çocuklarında idrar yolu enfeksiyonu belirtisiz olabilirmiş(sadece uyku problemi,huzursuzluk yapabilirmiş)
insan bitmez sanıyor.. uykusuzluk sinirlerini yıpratıyor . ama sonuçta bu durum da geçecek...


Devin_2012

Bebeğiniz diş çıkarıyor olabilir, doktorunuzla görüşerek diş jeli  veya dişi patlatana kadar çay kaşığı ile sadece akşamları calpol vermek belki biraz rahatlatabilir. Diş çıkarma dönemlerinde anneye daha çok yapışıyorlar, huzursuz oldukları için..Cevaplamak için Üye ol