OĞLUM 32 AYLIK OLMASINA RAGMEN HALA BEZI BIRAKMIYOR VE INATLA ÇİŞİNİ KLOZETE YADA LAZIMLIGA YAPMAYI REDDEDIYOR?NE YAPMALIYIM?

GAMZEVEAKAD soruyor: 4

OĞLUMA BU YAZ BASINDAN BERI BEZINI BIRAKTIRMAYA AMA BU KONUDA COKTA ISRARCI OLMAMAYA CALISIYORUM CUNKU TECRUBELI ARKADASLARIMDAN EDINDIGIM BILGI BU KONUDA COK ISRARCI OLDUGUM TAKDIRDE TERS ETKI YAPACAGI KONUSUNDAYDI.BUNDAN DOLAYIDIR KI BENDE ARA ARA SUREKLI ARTIK CISINI KAKASINI TUVALETE YADA LAZIMLIGA YAPMASI GEREKTIGINI BEZIN BEBEKLER ICIN OLDUGUNU FALAN ANLATARAK DENEMELERDE BULUNDUM.
SU AN 32 AYLIK OLMASINA VE CISINI KAKASINI HEMEN SOYLEMESINE RAGMEN BEZDEN BASKA BIR YERE YAPMAYI INATLA REDDEDIYOR VE EGER BEZINI BAGLAMAZ DIRENIRSEK ODA CISINI KAKASINI TUTARAK YANIT VERIYOR BIZE.
SIZCE ARTIK BEZDEN KURTULMANIN ZAMANI GELMEDIMI?OGLUMU TUVALETE ALISTIRMAK BEZDEN KURTULMAK ICIN NE YAPMALIYIM BANA YOL GOSTERIN LUTFENNNNN...

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


CiciAnne

Bu kadar tepki veriyorsa belki de gelmemiştir!


sevfurkereym

bende 2,5 yaşındaydı tuvalet eğitimi vermeye karar vermiştim.oğlum istemedi.tuvalete götürünce ağlıyodu.bezini takmamı istiyodu.doktoruna sordum,biraz erken çocukta reddediyorsa üzerine gitmeyin zamanı gelince zaten belli eder dedi.etrafımdaki herkesin aa daha bezmi takıyo demelerine rağmen çocuğumu üzmedim o yaz bıraktım.sonraki yaz 3,5 yaşına geldiğinde tekrar denedim.lazımlık kullanmak istemedim.oğlumla beraber klozet adaptörü aldım rengarenk üzerinde resimler olan.ilgisini çekti.tuvaleti geldimi kendi elimden tutup götürmeye başladı.kendi istediğinde hiç zorlanmadım.şükür o yaz başı kurtulduk bezden.geceleride hiç bağlamadım.ben artık abi oldum bez bebeklere olur demeye başladı:)))zorlandım ama kurtulduk.darısı başınıza kolay gelsin


annevebebisi

Benim oglum 3 yasindan sonra birakti :) Hic zorlamadik, sadece soyledik. Istersen cisini-kakani tuvalete yapabilirsin, abi oldun artik, bizim gibi sen de tuvalete yapabilirsin diye. Aylarca :) Sadece hatirlattik. 3 yasindan sonra gunduzleri tuvalete yapmaya basladi, 3.5 yasina dogru da geceleri bez baglamayi biraktik.

Nasil olsa birakacaklar, bezle ilkokula baslayan cocuk yok benim bildigim :) Ama zorlarsan, simdi tuvalete baslasa da 6-7 yasinda gece altina yapmalar baslayabilir. Hem kendine, hem cocuga gereksiz stres olacagina, biraz daha sabret.. Bir sure tamamen bu konuyu kapatin, bezine yapsin, konusunu bile acmayin.. Bir kac hafta sonra yeniden ufak ufak "hatirlatabilirsiniz" isterse tuvalete de yapabilecegini..


Marlasinger

Aynen ben de bu yaz başında başladım başlarda fena değildi götürdüğümde yapıyordu,götürmezsem her yere yapıyordu çiş kaka farketmeden.Eylül sonuna doğru kreşe başladı orda da çok üzerinde durmadılar ve tepki vermeye başladı yapmıycam istemiyorum beze yapıcam demeye başladı.Zaten o zamana kadar da ben götürürsem geliyordu kesinlikle çiş var kaka var demiyordu.
Ben de çok üzerine gitmedim ve kendi haline bıraktım.Şimdilik bezle çok mutlu bakalım bu yaz başı tekrar başlıycaz umut ediyorum ki bu sefer başarırız.Cevaplamak için Üye ol