kızım yoğurt yemiyor

ruyafulya soruyor: 10

kızım 5 aylık,yoğurt vermeye başamak istiyorum. denedim ama sevmedi ve yemek istemiyor.önerileriniz varmı?teşekkürler.

Bu soruyu cevapla


10 Cevap


Ana_Panda

elma püresiyle karıştırarak vermeyi denedin mi peki? ben sebze çorbasını ilk tattığında sevmediği için, taze rendelediğim armut ve ya elma püresiyle karıştırarak yediriyordum.. ayyh, midem kalktı .)))


cilekli_pasta

biz de başlarda yemiyorduk.zamanla alıştı..şimdi çok seviyor.. bence az az ver..sonra sevecek.. bide soğuk verme sakın.. kolay gelsin :)


jildando

benim oğlumda ilk başta sevmemişti, şimdi çok seviyor. Ben pekmez katıyorum, ama sade olunca da seviyor. Zamanla alışır dert etmeyin.


nilaylilayla

benimkide yemiyor..hatta ekşi diye yemediğni düşünüp türlü şekillerde yoğurt mayalayıp duruyorum...en sonunda mayaya bir çay kaşığı şeker koydumda tatlı bir yoğurt elde ettim..ama şimdi de yemiyor...bende armut.elma yada kuru kayısı püresi ekliyorum o zaman yalana yalana yiyor tosbağ


amatoranne

kuru kayisi puresini hasladiktan sonra mi yapiyorsun?? kuru kuru mu??Yasemina

20 ayı bıttı hala yemez. Ozellıkle de meyvelı degılse. Meyvelıyı de buyuk guclukle yer.


nilaylilayla

 organik kayısıyı(kahverebgi olanı)5 dakika haşlıyorum..sonra rondodoan geçirip mama kavanozunda ağzını sıkı kapatıp 2-3 gün yoğurtlara ekliyorum..


nisa06

benimki 10 aylık hala yemiyoramatoranne

ben begenmedigi bir corba oldugunda icine yogurt katip veriyorum ve genelde o sekilde yiyor..ama sade yogurdu  yemiyor, sicak, ilik, soguk..sevmedi henuz..ama denemeye devam etmek gerek..bir ara sevecegine inaniyorum..


oyabes

Mamadan mayalamayı deneyin, hafif şekerli oluyor, o şekilde sevebilir.


Cevaplamak için Üye ol