Oğlum neden böyle?

buryav soruyor: 5

Oğlum gebeligimi ogrendiginden beri hafif dozda, ama son 1 hafta-10 gundur de en yuksek seviye de hırçın, harabati, asabi, yapma dan anlamayan, vuran, bir seyler firlatan bir cocuk oldu :((
 
Bunun gebeligimle alakasi var mi bilmiyorum. cunku kendisine bahsetmekten kaciniyorum cok fazla kardes meselesinden. oglum konuyu acarsa bende bahsediyorum..

ne yapmalı nasil davranmali bilemiyorum.. yapma dedikce daha cok kuduruyor.. dayak arsızı derler ya, benim oglan da "yapma" arsızı oldu :( ve malesef arada bagiriyorum da.. hamileligin tahammulsuzlugu de var.. hormonlu olmak ne zor yaw :(

bir akıl ne olur.. ne yapmalı, davranislarini gormemezlik, duymamazlık yapamiyorum.. olmuyor.

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


buryav

yesimdemircan cevabinizi goremiyorum ama?


aslio

Merhaba. Bende 3 yas ve 2 aylık oğlan cocugu annesiyim. Beze dönmek, emzik istemek gibi kıskançlıklar göstermese de hircinlik başladı (ki aslında hiç degildi) tıpkı sizin gibi hamilelik döneminde ve su anda da zaman zaman devam ediyor. Sanırım benim sevgimden emin olmak istiyor, sınırlarımı zorluyor. Seni sevmiyorum demeler, bana vurmalar filan. Sakin olmak lazım, yaptıklarının yanlış olduğunu hissettirip onu herzamankinden daha fazla sarıp sarmalamak lazım, sevdiginizi söyleyin, nedensiz öpüp kucaklayın. Önemli olan hircinliklarina göz yummamak ama kavgaya da girismemek. Burada babaya önemli rol düşüyor, belki sizi biraz rahatlatabilir. Ama maalesef sorunları bizimle ve ancak sakin ve kararlı olursak halloluyor. Sadece hircinlik çıkarmak için sudan sebepler yaratıyorsa tepkisiz kalın, biraz babası ilgilensin, sizden yüz bulamasın ama onu sik sik sevgiye boğun, size herzamankinden daha fazla ihtiyacı var.


buryav

aslio, aah ah :( yapiyorum, once tatli dille yapma diyorum, neden yapmamasi gerektigini anlatiyorum. sonra devam ettikce ses yukseliyor ben de tabi :( nedensiz surekli kucakliyorum, opuyorum, seni seviyorum diyorum. babamiz malesef biraz geride tutuyor kendini ilgi konusunda. bu konuda ayri dusunuyoruz onunla malesef. neredeyse babalar uzaktan sever diyecek! >:( neyse..

dediklerinizi zaten yapiyorum, yapmaya devam o zaman.. cok tesekkurler.


aslio

Bu aksam kres dönüşü bir kriz daha yasadık mesela, kendi bir bahaneyle başlattı, bir bahaneyle bitirdi. Eskiden benim de sinirlerimi yipratiyordu, artık daha kolay basedebiliyorum, yada söyle desek daha dogru, bekliyorum geçsin :) sabırlar diliyorum.


buryav

cok tesekkurler. umarim cabuk gecer..Cevaplamak için Üye ol