Saç yolma

nurturia soruyor: 3

Üyenin kendi isteğiyle / ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


Basak_Ada

hülya muhtemelen emziği bırakmasıyla ilgilidir diye düşünüyorum.Ada da bırakınca tırnaklarını yemeye başlamıştı,çok uyurken takır tukur yiyordu resmen.Ben de senin gibi karnını acıtır falan diye geçiştiriyordum ama çok üzülmüştüm.Sonra birine danıştım(uzman birine),normal olduğunu,emziğin boşluğunu doldurduğunu,max.6 ay içinde geçmezse uzmana götürmemi söyledi.iki ay kadar sonra kendiliğinden geçti.Biraz daha bekle geçmezse pedagoga götür derim ben.


ElfAna

Uyurken veya yeni uyandigi anlar icin degil de; gun icinde farkettiginde sozlu uyari yerine ellerini bos birakmayarak onune gecebilirsin. Bir elinde is makinasi varsa digerine de  yiyecegi birseyler tutusturmak cozum olabilir. Sozlu uyarilar yinelenirse bir sure sonra; yerine koyma olarak baslanilan sac yolma dikkat cekme aracina donusebilir. Ellerinin dolu olmasi bu durumda iyi gelebilr. Kolay gelsin.


fazi

hulya bence bu konu önemli olabilir.Tabi ne boyutta olduğu konusunda fikrim yok.trikotilomani denen davranış şekline benziyor sanki.Erken dönem başlayabiliyormuş bu tip davranışlar.Normalde canını acıtacak bir eylemin hoşuna gitmesi bundan keyif alması gibi duyguları içeriyor.Gözlem çok önemli.kızgın olduğunda mı ? yoksa mutluken mi ya da bir şeyin (emzik bez ... aklıma gelenler )yerini  doldurmak için mi yapıyor? çaktırmadan gözlemlemek gerek sanki. Ayrı kaldığı biri var mı? ya da belki geçiş dönemi de olabilir.Uykusunda bilinçsizce yapıyor ise belki bir süre sizinle uyumasına izin verilebilir mi? yine de en güzeli çokta panik yapmadan bir uzmanla görüşmek olabilir.Hatta kendi çocuk dr una bile danışabilirsin bence..  SevgilerCevaplamak için Üye ol