işitme testi

dildade soruyor: 10

işitme testi için bebeğimi 15 günlük olunca sökeye götürmemei istediler bunu daha önce duymamıştım yaptıran varmı???????

Bu soruyu cevapla


21 Cevap


senayc

Biz yaptırmadık, yaptıran arkadaşım para tuzağı demişti. Siz bilirsiniz tabii.ssk karşılamıyor bildiğim kadarıyla.


sevilkonal

biz de yaptırmadık. üstelik kızımın doktoru özel bi hastenede görevliydi ve düzenli olarak her ay götürdüm ama böyle bişeyden hiç bahsetmedi. eminim çok gerekli olsa söylerdi


Yasemina

evet yaptırdım
ya cuzi bir ucret verdim ya da sgk anlasmalı hastane oldugu icin onlar karsıladı
Tek seferlik birsey, gerekli oldugunu dusunuyorum, sonradan bir arıza cıkınca gec kalınabilir.


yasemin_ekin

ben de yaptırdım.  Testi, doğumu yaptığım hastanede yaptırdığım için para almadılar. ama sorsanız ki, sen ne anladın o testten, derim hiç birşey. bir aletle kulaklarına baktılar. Tamam sorun yok dediler:)


EmineKartal

ben de dogum yaptirdigim hastanede yaptirdim, para mevzu bahis olmadi, zaten dogum paketinini içindeymis. bir aletle kulagina baktilar, normal degerler içindeymis, bir kagit verdiler bunu belgeleyen. ama doktor yönlendirmeseydi veya dogum paketinin içine olmasaydi haberimiz dahi olmazdi herhalde.elajan

Doktorumuz illa yaptirin demedi ama Isitme Merkezi bize yurume mesafesinde oldugundan ve SGK'lilara ucretsiz baktiklari icin yaptirmistik Ela 40 gunlukken.


aytude

Biz doğumdan 5 gün sonra yüksek sarılık değeriyle hastaneye yattık,  Sarılık değeri düşünce--3 gün sonrasında--taburcu olmadan bir de işitme testi yaptılar. Bebeğin uyuyor/hareketsiz olması lazım, kabloyu her iki kulağına sırayla takıyorlar , avuç içim kadar bir alet var kablonun bağlı olduğu, bir takım düğmelerle ses veriyorlar sanırım, siz duymuyorsunuz. ekranda left ear--passed, right ear passed yazıyor..test bundan ibaret.ebe hemşireler, doktorlar cok gerekli diye ısrar ettiler..Devlet hastanesi olmasına rağmen yapmak istediler.


aytude

Doğum yaptığım hastane özel hastaneydi ama hiç bahsetmediler bu testten.zeyno18

cnm bende özel bir hastanede doğum yaptım taburcu olacağım sabah bir hemşire gelip bu testi yaptı.ve bebeğimde sağ kulakta hafif bir tıkanıklık olduğunu söyledi.ama bunun doğumdan kaynaklanabileceği için tekrarını istedi. 5 gün sonra tekrar gittik.ücretsiz devlet tarafından yapılan bir test.


Aysegul_

kesinlikle gerekli bence, çocuğunun duymadığını inanın 1 yaşından sonra farkeden anneler var. çok basit bir test, artık devlet tarafından ücretsiz tarama testi olarak yapılıyor. gereksiz görmeyin ve ihmal etmeyin lütfen.Cevaplamak için Üye ol