uyku biraz uyku

ADA soruyor: 5

Uyku sorunu olmayan kızım 2 haftadır sabahın 4 ünde uyanıyor ve kesinlikle geri yatmak istemiyor. İlk işi emziği atmak oluyor...sonra da salona gidelim, oyuncak oynayalım koşalım coşalım şeklinde takılıyor. Ta ki sabahın 7 sine kadar. Sonra o uykuya, ben işe ....başta diştendir , dönemdir dedim ama tam 2 hafta oldu. Ne yapacağımı bilemiyorum... nasıl döneriz eski halimize ? Nedeni ne olabilir ?önerilerinizi bekliyorum anneler.Sürünüyorum artık yorgunluktan : (

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


Yasemina

Mekan degisikligi oldu mu, veya tatıl donusu falan. Veya bakan kısı veya kısılerde degisiklik. Benimki yazın basından beri donusumlu olarak 2-3 mekan degıstırıyor her hafta, ve ne zaman kendi evinin dısında olsa hacıyatmaz gibi gecenin tuhaf saatlerınde dikiliyor.

Ayrıca odanız ısık alıyor mu, bazen ısıga karsı cok duyarlı olabiliyor. Bazen de sokaktan gelen yuksekce bir sese sartlanabiliyorlar. Umarım kızınızın odası apartmanın arka cephesine bakıyordur.

Sevgiler, yasemin.


ADA

Mevcut rutinimizde hiçbir değişiklik olmadı...henüz  ( bakıcı değişimimiz olacak önümüzdeki ay )
Bu yüzden anlam veremiyorum ya işte ... neler oluyor ? nasıl düzelir ?


Yasemina

cok karanlık bir odada govdesini govdenize dayayarak kolunuzda sallasanız ? o kalp atısını hissetmek onları sakınlestırıyor. Guc bela da olsa uyuyacaktır. ben son care olarak yanıma aldım yatırdım son 2 sefer, uyudu, ama tercih etmedigim bir son cozum bu.


ekin

http://bebegimuyuyor.blogspot.com/2009/02/bebegim-erken-uyanyor.html

Her sabah aynı saatte uyanıyorsa alışkanlık edinmiş olmalı. Bu alışkanlığı kırmanın bir yolu var. Ben denemiştim. En az 1 hafta deneyin göreceksiniz. Sevgiler... 


ADA

okudum Ekin, hemen deneyeceğim. tşk.Cevaplamak için Üye ol