Özel sağlık sigortası hakkında bilgi?

pinarsultan soruyor: 10

Merhaba, çocuklar için özel sağlık sigortası olan arkadaşlar, sigortanız neleri kapsıyor? Memnun musunuz.? Ne kadar prim ödüyorsunuz? Bie bağkurdan yararlanıyoruz şimdi oğlumun sünneti, kan tahlilleri falan var. Acaba özel sağlık sigortası yaptırsak daha mı iyi olur? Lütfen yardımlarını bekliyorum.

Bu soruyu cevapla


14 Cevap


ozgu_naz

ben ayakta tedavi paketi yaptırmadım.daha önce kendimizin vardı ve dr gidip ilaç aldıkça paket fiyatları 2 ye katladı.anlamasız buluyorum. ailece hepimizin axa oyak kristal paketi var.yatarak her türlü şeyi kapsıyor.yatış esnasında gereken hertürlü müdahele de dahil pakete.acil girişleri için de destek var. hesaplı da


1980

oğlumun özel sağlık sigortası doğduğu günden itibaren var.ayakta tedavi ve yatarak tedaviyi kapsıyor.1.400 tl.yıllık.ayrıca sünneti hiç bir özel sağlık sigortası kapsamıyor bilgin olsun.


Asozen

Eşimin kızımın ve benim sağlık sigortalarımız var. Kızım doğuduğunda benim poliçeme eklendi. 18 yaşından küçük çocuklar tek başlarına sigortalanamıyorlar anne ya da babanın poliçesine ekleniyorlar. Ayaktan ve yatarak tedavileri kapsıyor, bizimki biraz geniş bir poliçe, limitsiz ve yurt dışı teminatlarını da kapsadığı için biraz pahalı oluyor mesela bu sene 7 bin civarında ödedik. Ama çok daha düşük fiyatlara limitli poliçelerde yaptırabilirsiniz. Ya da sadece yatarak tedavi paketi alsanız bile, ayaktan tedavi için gittiğinizde bir çok hastanede sigorta indirimi alıyorsunuz, neredeyse yarı yarıya.


ozacarsigorta

Merhabalar ben allianz sigorta acentesiyim.Sağlık sigortasıyla ilgili tüm sorularınız için irtibat adresim aşağıdaki gibidir.Görüşmek dileğiyle.

Ayşen ÖZACAR

ÖZACAR SİGORTA
Aracılık Hizmetleri Ltd. Şti.
Topçuoğlu İş mrk.No:23/51
Avcılar / İstanbul

Tel&Fax: 0212 420 07 71
Gsm: 0530 290 41 32


CokBilmis

Ben Yapı Kredi Sigorta öneririm. Diğer sigortalardan farklı olarak Yapı Kredi bebeği doğar doğmaz sigortalıyor ve benim tecrübem: Özellikle cilt sorunlarında, diğer sigorta şirketlerinin hiçbirinin karşılamadığı, kozmetik yerine koyduğu ürünleri bir tek Yapı Kredi sigorta karşılıyor.

Ayrıca umarım kimsenin başına gelmez ama trafik kazası olur, lösemi olur vs vs bir sürü hastalık var aniden çıkabilecek. Sağlık sigortası şart bence.

Ayakta tedavi prim ücreti fazla geliyorsa, sadece yatarak bile olsa sigorta yaptırın derim. SGK belki her şeyi karşılıyor ama hasta bir çocukla devlet hastenesinde işlem yaptırmak çok zor.

Benim kızım da ilk günden beri sigortalı. Doğduğu günden beri tüm doktor kontrolleri ve yıllık kan ve idrar tahlilleri sigorta kapsamında karşılandı. Ayrıca kalbinde minik bir delik vardı. Tüm görüntüleme tetkikleri masrafları da ödendi. Hakeza kalça çıkıklığı için yapılan kontroller de ödendi. Yıllık sigortaya ödediğimiz paranın neredeyse iki katını ödüyorlar tüm tetkikler için.ayberk_aynur

sgorta yoktu sgk ya başvurduk 31 lira ya yapılıyor sezeryan oldum 5 kuruş vermedim sende başvur özel e gerek yok devlet veriyor


CokBilmis

ayberkk: Doğum giderini karşıladılar ama diyelim ki bebeğiniz erken doğdu küvöze alındı, kalbi delik doğdu ameliyat olması gerekti vs vs. Onları da karşılıyor devlet elbette ama koşulları özel hastaneler kadar konforlu olmuyor. Ayrıca yapılması gereken pekçok evrak işi oluyor. Eğer sorun çıkmazsa sağlık sigortasına ödediğiniz para boşa gidiyor ama eğer sorun çıkarsa misli misli faydasını görüyorsunuz.

slnkaa:
Eşiniz sigorta yaptırdığı acentayı veya Yapi Kedi sigortanın genel merkezini arayıp bilgi alabilir. Zaten doğum kontrolleri için gittiğinizden, sigorta sizin hamileliğinizin farkındadır. Bebeği de doğar doğmaz sigortalatmak istediğini söylerseniz, izlemeniz gereken yol hakkında bilgi verirler.

Hayırlı doğumlar dilerim...


ayberk_aynur

ayda nelere 30 lira vermiyoruz ki bırak ta bir sefer de fazla gitsin ki her an hasta mı olacak olursa ne yaparım maddi yönden telaşı yok cnm üstelik o nunla özele de gidip muayne oluyorum ssk dan farkı yok sağlık hizmeti konusundaCokBilmis

Yapı Kredi yüksek oranda sürprim uygulamıyor. Kullanma zammı dediğiniz sanırım sürprim oluyor. Bunu bütün sigorta şirketleri yapıyor. Ama Yapı Kredi'deki makul oranlarda oluyor. Enflasyon oranında arttırıyorlar. Diyelim bu sene 1000 TL ise seneye 1150 oluyor gibi...

Evet, Yapı Kredi'nin de yenileme garantisi verme şartları ağır. 3 sene art arda %80'nin altında kalması gerekiyor. Sürekli telefonla arayıp kontrol ediyorum. Zİra yenileme garantisi almak çok önemli. Yenileme garantisi alınca "Çocuğunuzda kanser çıktı. Bu nedenle bu sene 10.000 TL prim vermezseniz sigortanızı yenilemeyeceğiz" diyemiyorlar. Bu nedene ilk 3 sene dikkat etmek lazım kullandığınız limitlere... Ya da ilk sene her ay kontrol olduğu için ilk 1-2 sene risk alıp limiti tamamen dolduracaksınız, sonraki senelere dikkat edeceksiniz. Ben kızımı 1 yaşından sonra sadece 2 kere doktora götürdüm ve 1 kere de kan ve idrar tahlili yaptırdım, hepsi bu. Ama risk alıyorsunuz tabii bu durumda.

Benim aklımda olan bir şey var ama bir türlü soramadım, belki siz benim yerime sorabilirsiniz :) Bir tane ayakta sigorta, bir tane de yatarak sigorta yaptırsak. Yatarak sigortanın limiti çok az zaten. Onu hiç kullanmasak. Sadece ayakta sigorta limitini kullansak. 3 sene sonunda yatarak sigortadan yenileme garantisi veriyorlar mı acaba? Eğer böyle bir şey varsa ben kendim için uygulamak istiyorum da :)


Asozen

Aynı anda 2 farklı paket alabiliyorsunuz neden öyle dediler acaba size? Bende yapı kredi sigorta kullanıyorum, farklı iki paketim var. Birinden yatarak ve acil durum tedavileri karşılanıyor diğerinden de ayaktan tedaviler ve yurt dışı tedavileri karşılanıyor. Yani aynı anda iki paket alamazsınız diye bir kural yok.

Aynı anda içerikleri farklı 2 poliçeyi de farklı şirketlere yaptırabilirsiniz bununla ilgili bir kısıtlama da yok.

Ve sgk+ özel sigorta eğer hastane içinde geçerlilikleri varsa kullanabiliyorsunuz. Ben daha evvel kullandım, hiç bir sorun da olmadı. Sanıyorum poliçe şartlarını kurallarını ve haklarımızı iyi bilmekten geçiyor bunun yolu. Ben okuyorum ezberliyorum. İyi de bir danışmanım var sağolsun her soruma yanıt veriyor ve sorun olduğunda hemen çözümlüyor.Cevaplamak için Üye ol