Bebeğim ne kadar yemeli?

sahara soruyor: 3

7,5 aylık kızım annesütü alan bir bebek.Ek gıdalara başladığımız günden bu yana önce çay bardağı ile çorba ve yoğurda başladık;sonra pütürlüye geçerek aynı zamanda ölçüyüde 1 su bardağı olarak arttırdım.İlk başlarda yiyordu pütürlüyede itiraz etmiyordu ama son günlerde hem agır yemeye başladı hemde mızmızlanarak yiyiyor.Bende 1 su bardağını bitirene dek bekliyorum neredeyse 1 saatte yiyiyoruz sebze püresini.Aynı zaman da yoğurdu da aynı ölçü veriyorum ve bir orta boy hatta 2 orta boy meyva püreside yiyiyor;bu durumda emmeside azaldı.Acaba yanlış mı yapıyorum?Çok mu yükleniyorum?Daha önce burda okuduğum bilgilerden hareketle arttırdım ölçüyü.Doktora gitmemize 15 gün var.Acaba sizler ne yapıyorsunuz ve doktorlarınız ne tavsiye ediyor?1 su bardağı yerine yarım su bardağı versem yetermi acaba ve ne zamana kadar?

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


Taita

valla maşaallah o zaman. benim kızım 20 aylık hala 1 su bardağını bitiremez. bana biraz çok geldi.
bir tavsiye vereyim; asla zorlamayın. ne kadar yemek istiyorsa o kadar yesin. sonra bizim çocuklar gibi iştahsız olur.


CiciAnne

İştahsızlaşması dişleriyle alakalı olabilir. Birden bire değişen huylar dönemlerle alakalı olabiliyor çoğu zaman...

Ne kadar yemesi gerektiğini de doktorunuzdan ya da bir diyetisyenden öğrenebilirsiniz. Miktar olarak herkesin kapasitesi  farklıdır çünkü.


iflah_olmaz

bende şu sıalar aynı soruyla cebelleşip duruyorumm:-))ölçüüü nedir doktor 150cc kada diyor banaçoook az geliyor.bilemiyorum.Cevaplamak için Üye ol