3 aydan sonra bebeğinizi nasıl uyutuyor ve hangi yöntemle devam etmek istiyorsunuz

GJosephine soruyor: 5

Merhabalar, ilk 3 ayımız bitti. Bu zamana kadar kucakta,memede, emzik ile, bebek arabasında, yatağında, ana kucağında, arabada, dışarıda, yüksek seste yani nerede isterse orada uyudu. Ama şimdi alışkanlıkların oturma zamanına geldik ve günduz için bir rutin oturtmaya acilen baslamam lazım (gece uykusu rutini var banyo müzik kundak) bu geçiş sürecinde 2 haftadır kucağımda piş piş yaparak emzik ile uyutmaya çalışıyorum inanın 2 haftada bile o kadar çok yıprandım ki hiç bir yerim tutmuyor dahası uyumayınca durum evin içerisinde zıplamaya hoplamaya kadar gidiyor bunun devam etme durumunu düşünemiyorum bile. Siz neler yapıyorsunuz bebeğinizi nasıl uyutuyorsunuz? devamlı yapabileceğimiz bir yöntem belirlemek istiyorum.

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


ayazlali

Uyku rutini, uyku eğitimi diye aratırsanız internette birçok kaynak var. Uyku eğitimi için daha erken ama güzel bir uyku programı ve rutini oluşturmanın tam zamanı. Ben iki çocuğuma da uyku eğitimi verdim, ailecek çok güzel uyuyoruz. Gerçi ben biraz daha erken yatsam iyi olur ama git yat deyip ışığı kapatanim yok 🙈


durudan

bebeğiniz çok küçük sizin sıcaklığınıza,nefesinize,kucağınıza ihtiyacının olması çok normal çünkü 9 ay sizin karnınızdaydı ve rahatlayıp uykuya geçişi için size temas etmek istemesi çok doğal.Oya Çanak'ın 100 maddede bebek uykusu yazısını okumanızı tavsiye ederim çok yol gösterici bir kaynak.

Sevgiler:)


GJosephine

Kesinlikle bana ihtiyacı var benim de ona ihtiyacım var koklamaya, sarılmaya, öpmeye zaten gün içerisinde kucaktan hiç indiremediğim bir bebek bir de uyuturken bu şekilde alışırsa diye korkuyorum fakat şöyle de bir gerçek var ileride bebeğimize kendi kendine uyumayı öğretmediğimiz takdirde ne şekilde uyutma rutinimiz olursa olsun (meme,ayakta sallama,kucakta pış,pış) hepsi çok zor ve yıpratıcı olacaktır 


GJosephine

Oya çanak ı takip etmeye başladım çok güzel paylaşımları var gerçekten teşekkür ederim🙏


durudan

Rica ederim :) ileride mutlaka kendi kendilerine uyumayı öğreniyorlar benim kızım 18 aylık hala memede uyuyor evet gece emmek için uyanıyor ama memeyi bırakmış olsa bile uyanmalarının devam edeceğini söylüyorlar o yüzden meme ile uykuyu bağdaştırmasını sorun etmiyorum.Daha dişleri tamamlanmadı ve emerek ağrılarını hafiflettiğini bildiğim için seve seve emziyorum. Attachment parenting'in sevdiğim bir sözü var; Bağ > uyku  bağ>herşey :)


bebeğinizin ve tabi ki sizin kendi ihtiyaçlarınız çok önemli,kolaylıklarCevaplamak için Üye ol