boğaz enfeksiyonuna çare nedir?

nurturia soruyor: 4

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


14 Cevap


Milford

Esraaysa, e-mail adresini özelden gönderir misin? Geçenlerde, burun tıkanıklığının boğaz enfeksiyonlarını arttırdığını okudum bir makalede. Bebeklerde ve çocuklarda burnun açık olması önemli gerçekten de. Faydası olur diye burada da tecrübelerimizi yazayım istedim. Kızım sümkürmeyi öğrenene kadar, Nosefrida nazal aspiratörün çok faydasını gördük. Sümkürmeyi öğrendikten sonra burun temizliği daha kolay oldu ama burun tıkalı olunca o da fayda etmiyor. Daha sonra bir arkadaşımdan sinus rinse kit'i duydum (pediatrik olanı), onu denedik ve çoook faydasını gördük. Burun akıntısı olduğunda yatmadan önce, burnunu bununla temizliyoruz. Ve çok daha rahat uyuyor. Eğer, beraberinde boğaz enfeksiyonu başladığını, ateş vs olduğunu farkedersek, doktorumuzun hazırlattığı (yukarıda bahsettiğim) damlayı kullanıyoruz. 

İlaçları çok zorda kalmadıkça kullanmıyoruz, onun yerine kızımın bağışıklık sistemini güçlendirecek şeyler yaptık ve çok da faydasını gördük çok şükür. Mesela hergün bir bardak evde hazırlanmış kefir içiyor. Hastalık belirtilerini görünce bitkisel olan Umca damla kullanıyoruz birkaç gün. Öksürük varsa, ıhlamur ve hatmi çiçeği çayı içiriyorum (pek gönüllü içmiyor ama olsun:-) Çok şükür ki bunlarla daha kısa sürede hafif atlatıyoruz hastalıkları. 


esraaysa

Cok tesekkurler kefiri cok duydum olmadi bende yapim bu kefir mantarini nereden bulabilirim


Milford

Bize bakıcı ablamız getirmişti, satılıyor mudur bilmiyorum ama kendi kendine çoğaldığı için, elinde olanlar arttıkça dağıtıyor isteyene. İstanbul'da olsaydın verirdim, ayda bir çoğalanları eşe dosta dağıtıyoruz:-) 


esraaysa

Bende ankarada bi arastirim belki satilan yerler vardir
Cevaplamak için Üye ol