çekmece boşaltma sebebi ne olabilir?

cakiltas soruyor: 6

MERHABA; Defne bu aralar hep çekmecelerini bolaltıyor, ıslak mendillerini tek tek çıkarıp paketi boşaltıyor... bu gibi davranışların normal olduğunu hemen hemen her çocukta olduğunu öğrendim ve ona kızmıyorum engel olmaya çalışmıyorum.
ama genede emin olmak istiyorum acaba bana bir tepkimi veriyor? çalıştığım için, tüm gün yanında olamadığım için...bana tepki veriyor olabilirmi sizce?

şimdiden teşekkürler

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


annevebebisi

çalıştığım için, tüm gün yanında olamadığım için...bana tepki veriyor olabilirmi sizce?

Yok canim, daha neler? :)

En alt gozdeki cekmecelerden birisini bosaltip, ona ozel hazirlayabilirsin. Bak burasi Defne'nin cekmecesi vs diye ozendirebilirsin, sIk sIk icindekileri degistirip ona cekici hale getirebilirsin falan filan.. Ama yine de arada digerlerine de el atacaktir kesin :)

Belki size garip gelecektir ama belki simdiden onu dagittigini toplamaya da alistirabilirsiniz. Birlikte toplayarak, hadi simdi de toplayalim, yerine koyalim vs diyerek alistirmaya baslayabilirsiniz.


ekim_

Ben çocuğun çekmece boşaltmayanından korkarım; çok ciddiyim.keşfetme arzusu ve merak yoksa ciddi şeylere işaret bile olabilir..Biz o aylarda şöyle yapıyorduk:

En büyük merak cd çekmecesiydi.Açıyoduk birlikte boşaltıyorduk;sonra da geri dolduruyorduk.Bu oğluma keyif veriyordu.Bir süre sora merakı gidince de bıraktı.Yasaklamak değil de güvenli sınırlar içinde karıştırmasına izin vermek en iyisi.


Taita

:))) tamamen normal. merak işte. onlar için öğrenecek çok şey var di mi :)


hulya_Oyku

Tamaaamen normal....Hepsinin bayıldığı yaramazlıklar..:))

Bir öneri;

Karıştırmayı çok sevdiği çekmeceyi boşaltın ve oyuncak doldurun...Şaşkınlıklarını izlemek çok keyifli oluyor...:))))


lina

belli dönem oluyor galiba bu bizde olduğu zaman birlikte açtık baktık boşalttık şimdi ellemiyor bile öğrendi çünkü içindekileri...
mutfak dolaplarını açıyor orası annenin kızım diyorum bana bakıp kapatıyor sonrada kendini alkışlıyor...


cakiltas

hepinize tek tek çok teşekkür ederim cevaplarınız için... içim daha da rahatladı!

melek önerini deneyeceğim,  şaşırtıp azıcık da ben oynayayım:)) Cevaplamak için Üye ol