Emzik

Gunes soruyor: 9

19 Aylık kızım 3.ayından beri emzik emiyor, çok seviyor, özellikle geceleri ben uyuduktan sonra çıkarıyorum ama gece emziği için uyanabiliyor. Ne zaman nasıl bıraktırmalıyım.

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


melay

bazı çocuklar için zor bir süreç olabilir ben 19 aylıkken emmeyi bıraktırdım (yani beni:D) yeme problemimiz vardı dr. emmeyi kes demişti. ama utku bu sefer emziğe çok bağlandı nasıl bıraktıracağımı bilemiyordum imkansız gibi bişeydi . Birgün hasta olduğu için doktora gitmiştik 21 aylıktı doktorumuz artık emziğini bana ver dedi o da uzattı verdi çıktık doktordan  2- 3 gün sıkıntısı oldu ama çok değil atlattık umarım sizinde kolay olur .
ablam da kızına camdan attırmıştı bebek havhav istiyomuş onun yokmuş falan diye:D yiğenimde kendi attığı için çok problem yaşamadı onlarda 
yani bence onunla birlikte yapmalısınız bu işi durup duruken ortadan kaldırmayın sebep oluşturun bu arada yedek emziklerin hepsini ortadan kaldırın kolay gelsin ... 


Gunes

Annanesi balkonda kuşlara vermiş, Begüm şimdi kuş görünce emziğini saklıyor :))


BaharK

:))) Ay çok alem bu Begüm :))) Bizde de bir sorun emzik, hele bu aralar daha da çok düşkün oldu. Ama sanki dişlerinin yamuk çıkmasına neden oluyor diye endişeleniyorum. Ne yapsak ucunu mu kessek acaba?


Gunes

:)) Ben henüz hiç birşey yapmıyorum ama ne zamana kadar kullanmalı acaba diye düşünüyorum.Gunes

2 Yaşını beklemekte fayda var sanırım..

Teşekkürler..


EsraEA

Benim sadece oğlum emzik kullaniyordu. O da sadece uyurken. Gecen ay, tuvalette otururken Ece gibi copun yanina atti. Geri verdim tekrar atti. Ben de cope attin artik alinmaz dedi. O gece uykuya dalarken hamma (oyle diyordu da :)) dedikce, cope attin oglum dedim.  Bir kere de kalkti bakti, copte gorunce geri dondu.
Ertesi gun uykuya dalarken de hammasını sordu, çöpte tutmuştuk sorarsa diye. Akşamına hiç sormadı. Çok rahat bıraktı yani. Darısı başınıza.
Ben emzikli bebeklere bayılırım. Bir de oğlum emziği görünce o kadar mutlu oluyordu ki, sanırım ısrar etseydi geri verirdim ama o benden daha dirayetli çıktı :)


Gunes

Şu an uyuyor memesini ağzından çıkardığım anda uyanıyor :( 2. yaşını bekleyeyim ben en iyisi.


hande

Memeyi kolay bırakınca anladımki herşeyin zamanı geldiğinde, yani çocuk hazır olduğunda durum kolay oluyor. (ya da ben şu anda bir yanılgı içindeyim bunu zaman gösterecek). Daha yeni memeyi bıraktığımız için emzik stresine henüz girmek istemiyorum. zamanı gelince eminim onuda bırakacağız. Sanırım 2 - 2,5 arası bırakırız.


Annegozuyle

Biz vereceğiz diye uğraştık. Özellikle ben işe başlayınca gün içinde yararı olur diye düşündük. Başlarda almak istemedi ama şimdi özellikle uykusu gelince zevkle alıyor. Ben de 2 yaşından önce bıraktırmak için  uğraşmamayı hedefliyorum.


Cevaplamak için Üye ol