uykusuz ayaklar...

nurturia soruyor: 4

Üyenin kendi isteğiyle / ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


burcubrsn

Efe nin de ayakları doğduğundan beri çok hareketlidir..gerçi kendi de çok hareketli bi bebek hala ama ayaklar dikkat çekici sekilde :) özellikle hoşnutsuz olduğu bi durum varsa hemen pat pat vurur yada ileri geri hareket ettirir hızlı hızlı seri sekilde eğer yatıyosa..
Kollarımda uyku ya dalıp yatağına koyduğumda da iyce derin dalana kadar bazen ileri geri hizlı hızlı hareket ettiriyo ancak bir iki dk sürüyo sonra iyce dalıyo..
bence kollarımda olmak istedğii için hosnutsuzluktan yapıyo benimki..ancak uykuya direnemeyip sızıp kalıyo..:)

Oğlun da da ciddi bi neden olduğunu hiç sanmıyorum.. helede  bi kaç dk kadar kısa sürüyosa bu kıpırdaklık takma bence..ama çok uzun sürüyosa bi dr a sor istersen


hande

Can'da çok yapardı. git gide azaldı. Biryerde okumuştum, "aslında bebekler gibi uyumak diye birşey yoktur. çünkü bebekler sandığımız gibi mışıl mışıl uyumazlar" diye. sanırım doğru:)


pratikanne

Benim esim de, oglum da (kendisi babasinin klonu olur) uykuya dalarken vucutlari sicrar ve titrer. Ben esile yatakta konusuyorsam, ne zaman beni dinlemeyi birakip uykuya daldigini bu ufak sicramalardan anlarim. Oglumda da var bu sicramalar veya ani titremeler, daha hafif ama var. Tam uykuya dalarken 3-5 kere, sorna kesiliyor. Ayni sey mi bilmiyorum ama bunlar bizimkilerin uykuya dalmasini zorlastirmasinin aksine uykuya dalmasinin isareti.


hande

Bir şekilde uykuya dalmakta hakikaten zorlanıyorlar. Ayrıca gün içerisinde öğrendikleri yeni şeylerden kopmak istemiyorlar. Daha fazla zıplamak daha fazla koşmak arzusu da var işin içinde sanırım. Bana öyle geliyorki sanki Can için uyku hiç olmaması gereken birşey. mümkün olsa da 24 saat oyun oynasak hiç uyumamız gerekmese diye düşünüyor. bu da hareketlerine yansıyor ister istemez.

Teşekkür ederim başakçelik evet yarın tam 2 yaşındayız. zaman ne çabuk geçiyor:)Cevaplamak için Üye ol