Kızım meme emerken ağlıyor...

Kudra soruyor: 10

Merhabalar,

Kızım 5 haftalık yaklaşık 2-3 haftadır, memeyi sadece 5 dk. emmeye başladı. Emme sıklığı ise 2 saate bir. İçine saat yerleştirilmiş gibi, emmenin 5. dk.'sında yüzü kıpkırmızı olup omuzlarını içe büküp avaz avaz ağlamaya başlıyor, ancak omzuma dik alınca susuyor. Huzurlu birşekilde uyuduğu emme gün içerisinde yok gibi..
1 aylık kontrolümüzde doktormuz diğer huzursuzlukları için, kilo alımı yavaşladığı için idrar yolu enfenksiyonu teşhisi koymustu ve 1 hafta antibiyotik kullandık, diğer husursuzlukları ortadan kalktı ve kilo alımı normale döndü ancak memede hala 5 dk. kalıp dediğim gibi ağlamaya başlıyor. Doktor gazdır vs.'dir diyor ama ben kızımın memede bu kadar husursuz olmasına dayanamıyorum:(.. Bir fikri olan, aynı durumu yaşamış olan var mı?

Bu soruyu cevapla


12 Cevap


CiciAnne

Ağız içi kontrolü yapıldıysa - gerçi 5 dk emiyorsa muhtemelen sorun yoktur- gaz olma ihtimali çok yüksek. Emmeyi bıraktırıp gazını çıkarttıktan sonra devam edebilirsiniz, böylece başka bir problem olup olmadığını da görmüş olursunuz.


Kudra

Gazını cıkarıyorum, gazı cıktıktan sonra bir süre daha huysuzlanmaya devam ediyor ve sonrasında emmeye devam etmek istemiyor.  Ellerini emiyor ama memeyi emmek istemiyor, süt var oysaki bol bol memede.. Geviş getirir, midesi bulanırmıs gibi yüz mimikleri yapıyor. reflü olabilir mi? Dik emzirmeye calisiyorum o olabilir mi diye ama yine de her seferinde aynı tepkiyi yapıyor ve emmeye devam etmiyor.


fragola

kilo alımı normalde döndüyse kendine yetecek kadarını emiyor ve doyuyordur belki?


canand

Ağız içini kontrol ettiniz mi belki pamukçuk olmuş olabilir ve buda onun canını acıtıyor olabilir. Hani aklınıza gelmediyse.


buhar

mabel ağız içi kontolünden kastın ne aceba? bizdede aynı problem var ben mamada veremiyorum almak istiyor ama çok ağlıyor ?buhar

bildiğim kadarıyla beyaz lekelerden oluşuyor pamukçuk diymi daha önce bir kez olmuştu kendiliğinden geçti.. şimdş bakıyorum böyle bir belirti yok ama mamayı ve memeyi almak isteyipte alamamasından dolayı bende böyle olabileceğini düşünüyorum..
başka bir belirtisi varmıdır pamukçuk yada aftın..


ritalar

pamukçuk olsa bakınca anlardınız aslında. beyaz beyaz mantar gibi lekeler oluyor, ama sanırım yok sizin yawrucakta. yaşadıklarınız dolayısyla bir alışkanlık oluşmuş olabilir. cok değişken olabiliyorlar bu dönemde. ama gercekten meme de ağlayan cocuk üzüyo insanı. bende bir benzerini yaşadım ama şükür ki kendiliğinden geçti ve hatta artık atlıyo memeye..

darısı sizinkinin başına...


Aysegul_Yagmur_Irmak

Biz de böyle bir dönem geçirdik ama bizimki gazdandı. Sonra geçti. Umarım sizinki de kısa süre sonra geçer.Kudra

Aysegul_Yagmur_Irmak, siz de mi 5 dk'lık emme ve huysuzlanma dönemi gecirdiniz? Gazını cıkardıktan sonra emmeye devam ediyor muydu?


wintrysu

merhaba, benim bebeğim de 2 buçuk aylık sık olmasa da özellikle uykusu varsa emerken bırakıp ağlamaya başlıyor
emmeyi istiyor bi taraftam emmeye başlayınca birkeö dakika sonra ağlıyor. ben de sebebini çözemedim. ama gzı olmuyor sebep gaz değil. çok üzülüyorum onu öyle görünce ve memeden çekip emzik veriyorum.Cevaplamak için Üye ol