Kızım meme emerken ağlıyor...

Kudra soruyor: 2

Merhabalar,

Kızım 5 haftalık yaklaşık 2-3 haftadır, memeyi sadece 5 dk. emmeye başladı. Emme sıklığı ise 2 saate bir. İçine saat yerleştirilmiş gibi, emmenin 5. dk.'sında yüzü kıpkırmızı olup omuzlarını içe büküp avaz avaz ağlamaya başlıyor, ancak omzuma dik alınca susuyor. Huzurlu birşekilde uyuduğu emme gün içerisinde yok gibi..
1 aylık kontrolümüzde doktormuz diğer huzursuzlukları için, kilo alımı yavaşladığı için idrar yolu enfenksiyonu teşhisi koymustu ve 1 hafta antibiyotik kullandık, diğer husursuzlukları ortadan kalktı ve kilo alımı normale döndü ancak memede hala 5 dk. kalıp dediğim gibi ağlamaya başlıyor. Doktor gazdır vs.'dir diyor ama ben kızımın memede bu kadar husursuz olmasına dayanamıyorum:(.. Bir fikri olan, aynı durumu yaşamış olan var mı?

Bu soruyu cevapla


12 Cevap


Sheeda

ben de oğlumla 3,5 aylıkken benzer sorunlar yaşadım , hiç ağlamayan çocuk emerken çok ağlıyordu. Doktora gittiğimizde nedeni ortaya çıktı; çok az kilo almıştı sütüm az geliyordu bu da onu sinirlendiriyodu ben her ne kadar kabul etmek istemesem de mamaya başlayınca, süt artırıcı şeyler yiyip içince bir süre sonra her şey normala döndü. Bu arada daha memeyi ağzına alır almaz ağlamaya başlaması beni yanıltmıştı, ama onlar ilk emmede sütün gelişinden az veya çok geleceğini doyurup doyurmayacağını anlarlarmış.


Aysegul_Yagmur_Irmak

Evet kudra, gazı çıkınca emmeye devam ediyordu.
Cevaplamak için Üye ol