Kesintisiz uyku ne zaman?

ruzgar_arhan soruyor: 3

Herkese merhaba,

16 aydır 1 gece bile kesintisiz uyuyamadım, çoğu anne de bu şekilde görüyorum. Onca okuduğum kitap da işe yaramadı artık oluruna bıraktım. Tek merakım ne zaman kesintisiz uyuyacak, tecrübeli annelere sorum sizinkiler hangi aylarda kesintisiz uyumaya başladılar?

 

Teşekkürler

 

Bu soruyu cevapla


13 Cevap


ipekkusgoz

Ben biraz söylenenlerin tavsiye edilenlerin aksini yapmış biriyim. Çalıştığım için gece emzirmelerini kesmedim. Hiç uyku eğitimi denen şeyleri de uygulamadım. Ama yaklaşık bir aydır geceleri uyanmıyor, sadece meme için değil su için de uyanmıyor.Ha buna rağmen ben kesintisiz uyuyor muyum, hayır:)


turkuazz

BU GECE OĞLUM UYANMADI AMA BEN en az 3 kere uyandım.Uykuyla barışmamız baya sürecek sanırım :))


mona_roza

ama 2 kere uyanmayı ben zaten kesintisiz uyuma sayarım :) kocaman insalarız su içmeye yada wc ye gitmek için yada arada uykudan irkilerek uyandığımız için kalkarız. bende 5 6 kere falan kalkıyorsunuz sandım, bazı bebek kendi kendine dalar bazısı uyanınca annesini görmek ister. oğlum 4 aylıkdan beri gece uykusuna kendi kendine dalar hele son 2 aydır yatağına gitmek istediğini belli ediyo hiç yardımsız dalıyo ama gece uyanınca duyuyorum bazen mızıldanıp dalıyo bazen beni istiyor. sonuçta anneyiz fedakarlık yapmadan olmuyor ve 2 kere uyanmak çok gelmiyo bana. zaten bir defa namaza kalkıyorum mesela :)
Cevaplamak için Üye ol