Beştepe koleji, çayyolu bahçeşehir koleji

glzdrk soruyor: 2

çayyolu beştepe koleji ve çayyolu bahçeşehir kolejine çocuğu giden var mı? okullar hakkında bilgisi olanlar yazabilir mi? ilk okul

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


elayse

Merhaba kızım çayyolu bahçeşehirde..ama yarın kaydını alıcaz sadece 1 dönem verdik ama o kadar pişmanızki..okul tamamen çocukları sindirme politikası izliyor..çocuklar korkudan hiçbirşey konuşamıyor..öğretmenleri inanın normal değil,anca çocukları aşağılıyorlar..agis diye tüm bahçeşehirlerde yapılan sınavlar önemseniyor o kadar..bi yüzme hocaları var inanın tüm öğrenciler sudan ve havuzdan nefret ediyor..kızım 'anne öğretmen bize çok bağırıyor ben gitmicem' deyince biz göndermedik havuza..öğretmenler çok genç ve tecrübesiz..sınıf öğretmeni fikrini söyleyen çocuklara terbiyesizden tutun her türlü hakareti sayıyor..derste parmak kaldırıp konuşmak için izin isteyen çocuğa bile bağırılıyor, bahane olarak da benim dersimde çıt çıkmmalı diyor..kızım 1 dönemde içine kapanık pısırık bi çocuk oldu..okul değil ticarethane, çocukların ne düşündüğü ne hissettikleri zerre önemli değil.öğretmenler veli toplantılarında velileri de aşağılıyorlar..hepsi huysuz aksi..müdür yardımcıları en problemlisi..tüm problemler onun bakış açısından kaynaklanıyor zaten..müdür desen inanın dönemin sonunda görebildim..çok pasif biri..dersler desen sürekli aynı konuyu tekrarlayan ödevĺer..yazılılar..kaynak kitapları çok yetersiz ve mebin kitaplarıyla çok çelişiyor..sınıfta bi problem olduğunda öğretmenle konuşmak için randevu alıyorsun artık kaç haftaya ayarlanırsa..çocuk derse 10 dakikadan fazla gecikirse derse alınmıyor öylece bekletiliyor ders 08.10 da başlıyor..üstün zekalı çocuklara upc diye bir ders veriliyor bunun için de artı para alınıyor..bize özel konunun uzmanları ders verecek dendi ama veli toplantısında bi gördükki diğer sınıfların sınıf öğretmenleri giriyor derse..başka hangi birini yazsam bilemedim..


faika2

Merhabalar, bende aynı ikilem içindeyim bu sene bu iki okul arasında seçim yapıcam. Tabi birde o muhitte yeni açılacak olan nesibe aydın okulları  var. Bahçeşehir kolejinde okuyan çok tanıdığım var hepsi çok memnun ayrıca bildiğim kdarıyla öğretmenlerin  çoğu 10 yılı aşkın tecrübesi olan daha önce isim yapmış, iyi bir kolejde öğretmenlik yapmış insanlar. Bu yüzden Bahçeşehir kolejini ciddi anlamda düşünüyorum. Butik bir okul, bahçesi var, lise kısmı yok yabancı dili çok iyi veriyor. Bunlar avantajları. Ama gereksiz pahalı.Ticari kaygı duyulduğunu  bu pahalılıkdan anlıyorsunuz. Başka bir yerde yemek 4000 ise burda 5000 tl. bütün giderler ekstra pahalı. Bu tabi ki insanı düşündürüyor ve rahatsız ediyor.

Beştepe koleji ise hep olumlu şeyler duyduğum bir okul. dili iyi veriyor. Ancak fiziksel koşulları çok iyi değil bahçe yok gibi, ikinci dil rusça ve ağır. Çocuğumun Rusça öğrenmesini istediğimden çok emin değilim. Birde maddi desteği nasıl onu bilmiyorum.  Ben bu yıl birçok özel okulun maddi anlamda zorlanabileceğini düşünüyorum. Bu veliye sıkıntı yaşatır. Daha önce maaşlarını alamayan öğretmenlerin neler yaptığını başka bir okulda yaşadım. Herkes için çok zor oluyor. 

ilkokul için size özellikler sınıf öğretmenine dikkat etmenizi tavsiye edebilirim. Yaşayarak bunun önemini anlamış biriyim. İkinci sınıfa kadar 3 okul değiştirdik.İlkokul için ben size başka bir okul önerebilirim. Çay yolu Final okullarına ilkokulda gönderebilirsiniz. Sınıf öğretmenlerini çok iyi seçiyorlar. Diğer dallardan çok çok memnun kalmasanız bile verdiğinize pişman olmazsınız. Ücretine ve performansına bakarsanız.Performansının kötü olmadığını görürsünüz. İlkokulu her sene biraz daha iyileşiyor. 

Karar çok zor. Okul arayan herkese kolaylıklar dilerim. 
Cevaplamak için Üye ol