Doğum öncesi eğitim

bebeimgeliyor soruyor: 10

Hamileyken , doğum öncesi eğitim ne kadar yararlı? yani hamile eğitimi olmalı mı, olmamalı mı? Hamileyken; hamilelik, doğum, bebek bakımı ve emzirme ve lohusalık hakkında destek eğitimi almak anne ve baba adayları için gerekli mi?

Bu soruyu cevapla


10 Cevap


nurten_nisa

meraba arkadasım bence gereklı bılgılerı arastır al ben hep arastırdım sun anda bıldıklerımın hepsı arastırmama baglı  emzırmek basta cok onemlı bence sutunun yetebıldıgı kadar emzır hızc bıseyden sakın allahın ıznıyle kucana almayı nasıp eder ....


bebeimgeliyor

nurtencim temenin için çok teşekkür ederim.. araştırıyorumama böyle bir eğitim ve aynı senin gibi hamilelerle aynı ortamı paylaşmak güzel olur...değil mi?


ozguranne

Nurten'e katılıyorum. Emzirme ile ilgili okumak işe yarayabilir. Bu arada youtubeda bazı videolar var. Alt açma, bebek yıkama, gaz çıkarma gibi şeyleri öğretiyorlar. Bence imkan varsa eğitim alınmalı, yoksa kitap alıp okumalı. 

sevgiler.


evren

Ankara'da özel bir hastanenin hamileler için gerçekleştirdiği ücretsiz eğitim kurslarına katıldım. Eğer böyle bir imkan varsa faydalı oluyor açıkcası. Hamilelikte bebeğin gelişimi, doğum sonrası anne ve bebek bakımı, olası hastalıklarla ilgili pek çok not tutmuştum. İnsana güven geliyor biraz. Doğumdan sonra arada sırada notlara göz attığım oldu. Ama illaki gidilmesi gerektiğini düşünmüyorum.


BlogcuAnne

Bence işin ehli eğitmenler tarafından verilen eğitimler çok önemli ve çok faydalı. Benim de, eşimin de doğuma bakış açısı bu eğitimler sayesinde çok değişmişti. Eğitime katılmış olmasaydık ne ben doğal doğum yapabilirdim, ne de eşim bana bu kadar destek olabilirdi.

Emzirme eğitimlerinin de faydalı olacağına inanıyorum. Birçok yeni anne bu konuda zorlanabiliyor, yine işin uzmanları tarafından verilen taktikler, pozisyonlar gibi "teknik" bilgilerin faydalı olacağını düşünüyorum.Damlanin_Annesi

Ben ve eşim doğumdan önce doğum yapacağım hastanede bu konuda eğitim almıştık. Her ikimizde çok faydasını gördük.

Hem doğumda kullanılacak tüm ekipmanları tanıma ve önceden bilme şansım oldu, hem eşim bu eğitim sayesinde doğumda bana koçluk yaptı, hem de ilk günleri daha rahat geçirdik.

Kesinlikle tüm anne adaylarına tavsiye ederim.


Damla

Ben de hamileyken Amerikan Hastanesinin 8 haftalık kursuna katılmıştım. İnanılmaz yararını gördüm. Hem rahat hamilelik ve doğum için, hem de doğum sonrası özgüven için.


zen

merhaba. güzel bir soru olmuş bu da, bütün sorular gibi. biz de ankara'da yaşıyoruz.
evren bahsettiğin özel hastane hangisidir, öğrenebilir miyim acaba? ben de faydalanmak istiyorum.yaseminn

biz ilk hamileliğimde memorial hastanesi'nin eğitimine katılmıştık. bazı derslerinden faydalanmıştım.


ronaansi

Merhaba,

Ben doğum ve bebek bakımı için eğitime katıldım. 12 haftalık bir programdı. Çok memnun kaldım. Eşimle beraber katıldık. Hem o hem de ben, bebeğimiz dünyaya gelmeden çok şey öğrendik. Normal doğum, emzirme gibi bol hurafenin olduğu konularda bilim ve tecrübe içeren bilgiler edindik, uyguladık.

Diğer yandan Amerikan Hastanesi'nin doğuma hazırlık kursuna da katılmıştım. Temel bilgiler açısından faydalı.


Cevaplamak için Üye ol


İlgili sorular

4.5 aylik bebegim kilo alimi yavasladi... 2

sarp_06 4A
Son: sarp_06,

Kucakta uyuma!imdat! 6

mylo 5Y5H
Son: denizderya1,

Prematüre bebek 0

2 aylik bebegim gunduz uyumuyor. 16