emzırme

helpfullgirl soruyor: 8

merhabalar benım bebegımde uc aylık bu döneme kadra gayet ıı emıodu hatta dr emzırmeyı azalt bıle demıstı kılo alıo dıe ama bugunlerde hep aglıo ıstemıo cok uzgunum morlaım bozuluo resmen benımle savasıo bunu yasayan arkadaslar varmı lutfen yardımcı olun

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


tubatulay

evet ben de oldu,sabırla tekrar dene...


tubatulay

evet ben de oldu,sabırla tekrar dene...


nisanur

lütfen pes etme emzirme istegin cok güzel cogu annenin yapabildikleri halde yapmadigi bir güzellik, dah üc aylik ve anne sütü onun icin en iyisi karni agriyor olabilirmi yada  damaklari kasiniyor olabilir. damak kasinmasi cok erken baslarmis benim kizimda da öyle oldu. tekrar tekrar deneyin buarada doktorunuzun dedigine bakmayin bana da kendi doktorum böyle demisti. ben kesinlikle dinlemedim emzirmekten nyanayim. gögsünüz bebeginiz emmedigi icin dolacaktir ve emmedikce sütüz azalabilir ve kesilir, sagmaya calisin. ilik su altinda massage dan sonra saga bilirsiniz ben sicak havlu da koyuyordum 15 dak filan, elimlede sagiyordum soralarda aletini aldim biberonlada veriyordum sagdigim sütümü. birde sterssli olmayin cocugunuzla savasa girmeyin, bebeginiz stersli oldugunuzu hisseder ve memeden kacar, oksayin koklayin sevginizi gösterin sabir edin, lütfen düzeldiginde haber verin, insallah düzelir kuzucugum


buhar

bizdede aynı problem var bu aralar.. ama ben mamada veriyorum buna bağlıyorum biraz.. bide 3. aylarda bebeklerin memeyi bırakma eğilimi olduğunu sabırla bıkmadan tekrar tekrar denenmesi gerektiğini okumuştum... dolayısıyle bende ısrarla deniyorum.. emmediği zaman ara veriyorum biraz sakinleşiyor twkrar deniyorum, yürüyerek vermeyi deniyorum çoğu zaman işe yarıyor, saç kurutma makinesi çok rahatlatıyor onun eşliğinde vermeyi deniyorum .. amuda kalk emzir deseler inanın onuda deniycem :))) yani demem o ki.. ısrarla tekrar tekrar deneyin arkadaşlarında dediği gibi.. biraz sebaatle aşıcaz inşallah :)nisanur

evet sürekli deneyin ne kayipedersiniz ki, en güzeli emzirme ben cok özlüyorum, kizimla ozamanki yakinlasmam cok daha farkliydi. kokusu bi  baska  ah ah.


nesejoy

bu aylarda agilari daha bir aciliyor. dunyayi tanimaya basliyorlar, cevre dikkatlerini dagitiyor. sessiz sakin ve los bir odada emzirmeyi dene. 


Taita

bence kesinlikle bırakmayın. emmediği zaman kendinizi sağabilirsiniz böylece sütünüz kesilmez. benim az sütüm olmasına rağmen ben de sağdım ve emmediği 1 ay içinde sütüm kesilmedi. geceleri uykusunda veya sabah kalkar kalkmaz emzirmeye çalışın.
ısrarcı ve kızgın olmayın derim. daha çok ters teper. mutlu olun ki o da size daha çok yaklaşsın. bu sorununuz da hemen hemen her çocukta bir dönem oluyor maalesef.


did

bence emzirmeye devam edin benim kızımda ara ara emmemeyi denedi o sıralarda aç kaldı diye hemen mamaya sarılmadım saat başı emzirmeye çalıştım 3,4 gün sonra mecburen emmeye başlıyor.her bebek ara ara emmemeyi denermiş.bu arada doktorunuza çok sinirlendim anne sütüyle alınan kilo çocuğu hiç bir zaman obez yapmaz ve çok yararlıdır demek ki sütünüz yağlı ve bebeğinize yarıyor.meraklanmayın 6nci aydan sonra o kilolar öyle artmıyor hatta çok hareketlenince kilolar gidiyor bile.sağlıkla kalın bol emzirmeli günleriniz olsun.


Cevaplamak için Üye ol