çeşme'de yerleşik yaşayan anneler var mı?

elifnazli soruyor: 9

İşimin Çeşme'de olması ıhtimali var, Çeşme'de yerleşik yaşayabilir miyim? İzmir'den gidip gelmeli miyim? Çeşme'de yaşarsam çocukların okul imkanları nasıl olur? Bu konuda azıcık bile fikir yürütebilen anneler benimle paylaşırsa çok mutlu olurum..

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


melekveannesi

kızıma annem bakıyor. yazın 3 ay yazlıkta kalıyorlar. biz de her gün gidip geliyoruz. yazlık seferihisar da, çeşme den daha yakın. ama inanın son zamanlara doğru çok yorucu oluyor, biz geçici kalıyoruz yani siz sürekli gidip geleceksiniz kolay değil.  zamanınızın bir çoğu yolda geçecek. kalma şansınız varsa çeşme de kalın.


zeyfe

Kardeşim 2 yıldır Çeşme'de yaşıyor. 2 çocuğu var, büyük eylülde okula başlayacak. Okul konusunda çok sıkıntı çektiler. Bağımsız devlet anaokulu var bir tane, oraya gönderdiler. Ilkokul icin hala karar veremediler. Devlet anaokulu olunca 16-17.00de bitiyor. Siz de o saatlerde isten cikabiliyorsaniz olur aksi halde gidip alacak ya da evde çocuğu karşılayacak biri yoksa sıkıntı olur. Bir de Çeşme çok pahalı. Ev kiralari cok yuksek. Zaten butun bir yil icin kiralık ev bulmak cok zor.Kardesim cok aradi, zor buldu. Orada cok yuksek fiyatlarla yazin sezonluk kiralamak daha cok işlerine geliyormus ev sahiplerinin.


egokce

iyi okulmu önemli güzel biyerde sağlıklı ve stressiz yaşamakmı bence okul illaki vardır zaten bu ülkede çokmu iyiki eğitim bence düşünmeyin bunları eşimde izmirli çok isterim çeşmede yaşamak bolbol denize girer hem çocuklarda mutlu olur şehirde böle bi imkan yok malesef :(


zysnp

Ben 9 aydır çeşmede yaşıyorum öğretmenim. İstanbuldan geldiğimiz için mi bilmiyorum hiç alışamadık. Kesinlikle bırdan giymeyi düşünüyorum. Ev bulmak çok büyük sıkıntı. Herşey çok pahalı. Oğlum özel anaokuluna gidiyo ve memnunuz. Ama sosyal yönden çok bişi yapamıyoruz evet denize bu kadar yakın yaşamak çok güzel ama yetmiyo inanın.zysnp

Birde egokce inanırmısınız 9 ayda istanbuldan daha çok stres yaşadım burda. Sağlık yönünden de sıkıntılı heran da izmire gidişmiyo. Çok iyi araştırın bence okul ve sağlık durumlarını


zeyfe

A evet sağlık konusunu yazmayı unutmuşum. Kardeşim de oradaki hastaneleri beğenmiyor, İzmir'de doktora götürüyorlar çocukları.


elifnazli

Çok teşekkür ederim fikirler için. Ben Ankara'da yasıyorum. Her gün gidip gelmek istemiyorum hiç. Oraya yerleşirsek de okul sıkıntımız olacak diye düşünüyorum. Eşim çok ısrarlı bu konuda ama benim içime sinmiyor bi türlü. zysnp siz ilkokul öğretmeni misiniz, okulların durumu hakkında soyleyebileceğiniz bir şeyler var mı? Sanırım özel okul yok, devlet okulları nasıl, Çeşme'de yerleşik yaşayan insanlar nasıl? Biz sanırım hep tatil için gittiğimizden kışın bomboş olur oralar diye düşünüyorum.  Ya da bir seçenek Narlıdere'ye yerleşip gidip gelebilirim belki daha kolay olur. Ya da hiç düzenimi bozmamak gibi bir seçeneğim de var tabi. 


zysnp

Ben ortaokuldayım zaten ilkokul 1 tane var. Arkadaşlarımın çocuklarından gidenler var. Özel okul şimdilik yok ama açılacak diyorlardı. Kışın çoook sessiz. Dediğim gibi çocuğu götürebilecek bi yer yok. Siz nerde çalışıcaksınız? Benim eşimde çok büyük umutlarla geldi ama malesrf düşündüğümüz gibi olmadı. Yıllık kiralık ev bulmak bile çok zor.


bellroad

gecen sene 2 ay cesmede kaldık. oglum hastalanınca ozel hastaneye goturduk 1 tane cocuk doktoru var ve +70 yasında. hic birseyi yok efendim bunun deyip gözü icin katarakt tedavisinde kullanılan kortizonlu ilac verip gönderdi. saglık hizmeti gercekten cok zor. bir de tatildeyken guzel de yaz kis yasanir mi bilemedim. siz isteyken cocuklar denize giremeyecek sonucta


Cevaplamak için Üye ol