4 aylik bebege toka takilir mi?

sevihr soruyor: 10

Sevgili arkadaslar,

Kizimin saclari gozune giriyor. Toka metali batar vs diye takmiyorum, bebeklere uygun tac ariyorum ancak dogru yerlere bakmiyorum sanirim bulamadim? Yardimci olursaniz sevinirim.

Bu soruyu cevapla


15 Cevap


PembeTavsanim

Benimde kizimin saclari uzun 3 ayliktan beri takiyorum metali olanlari daha bir gozetim altinda takiyorum . Kucuk lastik tokalarla fiskiye modeli yada sac banti favorimiz:) bende hayli bakmistim sac banti icin , bazi bijuterilerde var ama istedigim gibi olani panco da buldum.


CokBilmis

Takacağınız tokaların bebeğin yutamayacağı büyüklükte olmasına dikkat edin. Bir keresinde kafasındaki toka ben fark etmeden düşmüştü de yuttu zannedip çıldırmıştım :)


Damla

Asla boğazına kaçabilecek boyutta bir toka takmayın. Hatta bakan kişiden de toka, küpe vs. takmamasını isteyin. Doktorumuz kaç çocuğumun boğazından, kulağından toka, küpe çıkardım bilemezsiniz demişti :( Önce güvenlik.


polen

tokaları ağzına sokma riskleri var,hatta küçü lastikleri,boncukları da burnuna kulağına sokabiliyorlar.acilde çalışırken çok vaka gördüm böyle.toka yerine lastik banduanalar var.pazarlarda bile oluyor.bence onları tercih edin.


PembeTavsanim

Aylara gore guvenlik seviyesi artirilmali. Sac uzun olunca susten cok ihtiyac oluyor; sac devamli gozunun icinde huzursuz ediyor ve alnini terletiyor.CokBilmis

E, madem sadece gözleirne düşen saçlar sorun, o zaman keserek kısaltıverin?


PembeTavsanim

Kiyamam:))


PembeTavsanim

Arti seviyorum da toka takmayiCokBilmis

:) Anlıyorum. Ben de ilk saçları kesilirken çok üzülmüştüm. Bir tutamını ayırıp saklamıştım. Annelik yarı delilik mi demişti birileri? :))

Ama zamanla alışıyor insan. Ben uzatmıyorum kızımın saçlarını, sürekli kısa kesiyorum. Her gün banyo yapıyor, yazın da sürekli havuzda denizde. Kurutma sorunu yaşamıyorum böylece.


PembeTavsanim

:)))kesme konusunda iyi yapiyorsunuz da ben su ara yapamam gibi geliyor , elim gitmez:))Cevaplamak için Üye ol