4 aylik bebege toka takilir mi?

sevihr soruyor: 5

Sevgili arkadaslar,

Kizimin saclari gozune giriyor. Toka metali batar vs diye takmiyorum, bebeklere uygun tac ariyorum ancak dogru yerlere bakmiyorum sanirim bulamadim? Yardimci olursaniz sevinirim.

Bu soruyu cevapla


15 Cevap


PembeTavsanim

Ben tokayla yalniz birakmadim hic , metal olarak taktiysam da yaninda kisi olarak mutlaka ben varimdir, kucaktadir ve kisa surelidir. Zaten burada sorun bebegi tek birakip gitmekten kaynaklaniyor eminim tokanin yerini baska seylerde tutabilirdi . Bebegim her daim yanimda , henuz kafadan toka cekme yada benzer bir eyleme girismedi , gercekten tehlike arzettiginde geregini yapacak bilincte olup , bebegimin icin her anne gibi neyin oncelikli oldugunu siralayabilecek yetideyim. Allah herkesin bebegini korusun ama anneler de tedbiri alsin yalniz birakmasin birakiyorsa da maksimum guvenliginden emin olarak yapsin ,sevgiler..


CokBilmis

@ pembetavsanim: Benim yukarıda anlattığım bir metal toka olayımız var ya? Ayını tam hatırlamıyorum ama kızım küçüktü, daha önce kafasından hiç toka çıkarmamıştı. Bebekler o aylarda 1 gün içinde yeni bir yetenek geliştirebiliyorlar. Farkında bile olmuyorsun. İlk yataktan düşüşü de aynı şekilde olmuştu benim kızın.

Kızım küçüktü, kucağımdaydı. Kafasında metal toka vardı. Uyutmak için hamağına yatırdım, arkamı dönüp üzerine öreteceğim pikeyi aldım. Pikeyi örtmek için yüzümü döndüğümde toka yoktu. Aradım taradım tokayı bulamadım. Yuttu sandım, çıldırdım. Meğer nasıl olduysa tokayı çıkarmış ama kıyafetlerinin arasına bir yerlere girmiş toka. Hani ben de bilinçli bir anneyim, üstelik bebeğin üstünden gözümü de ayırmam. Oldu ama işte...

Toka takma konusunda ısrarlıysan benim tavsiyem, çocuk tokalarından değil de bildiğin normal tokalardan tak. Büyük metal olanlardan. Yutma riski olmaz böylece. Batma riski var ama madem kısa süreli takıyorsun, batmasını engellersin.


PembeTavsanim

Tamam vazgectim saldim saclari geziyor:))


barok

aman dikkat etmek lazım saç bandı daha iyi bir fikir sanırım


barok

aman dikkat etmek lazım saç bandı daha iyi bir fikir sanırım
Cevaplamak için Üye ol