hastane çantasına ne koymalı?

Tunam10 soruyor: 10

bu hafta sonu hazırlayayım bavulumu diyorum:)
eee ne olur ne olmaz. Kocişte yok h.sonları.
heryerde listeler var ama sizin tecrübelerinize göre mutlaka yanıma almam gerekenler neler?

Bu soruyu cevapla


45 Cevap


eylemyigit

alınması gerekenler hastaneye göre değişiyor olabilir.Doğum yapmayı plandığın hastaneden öncelikle bilgi almanı öneririm.Ben, Acıbadem hastanesinde doğum yapmıştım.Bebekle ilgili olarak sadece hastaneden çıkarken giydireceklerimizi aldık.sezeryan olduğu için sonrasında çok terlemiştim.Ama allahtan o akşam banyo yapmama izin vermişlerdi.Rahat birkaç gecelik almak gerekiyor.Kapı süsleri,çikolatalar ,anı defteri,misafirler için ufak ikramlar (likör,kurabiye) önceden hazırlanması gereken detaylar.
Tabii insan çok daha fazla şey alıyor yanına ama aslında benim hiçbir ekstra bir şeye ihtiyacım olmamıştı.


GulcanDeniz

Tunam10, listelerdekilere bakmışsındır, tekrarlamayayayım,
Ama aklıma gelen en önemli şeyi söylemek isterim:
(meme ucu çok çıkıntılı olmayanlar için, ki benim öyleydi) silikon meme ucu alman.
Benim çok işime yaramıştı, oğlum uzun süre bu meme uçlarıyla emebilmişti.

Umarım kolay bir doğum olur. Şimdiden hayırlı olsun, hoşgeldin bebek diyeyim :))
Sağlıklı mutlu bir bebek olsun...


senayc

genelde her şey yazılmış,meme ucu çatlamasına karşı lansiho krem. yazılışı bu muydu bilemedim. ilk emzirmeden itibaren sürekli kullanmanı öneririm.


EmineKartal

Ben lohusalığımda makyaj yapmayı -en azından bir allık sürmeyi- hiç akıl etmemiştim. Şimdi resimlere bakıyorum da yüzüm kireç gibi, sanki tüm kanım çekilmiş. Çok fena:(
Siz benim gibi yapmayın, allık, göz kalemi, hafif bir ruj, hatta güzel altın veya inci küpeler; hem sizi güzelleştirir hem de kendinizi daha iyi hissedersiniz.
Hayırlı doğumlar


senayc

emine,
çok iyi bir noktaya değinmişsin. Ben fön çektirmiştim şahsen:) ama ruja ,makyaja heyecandan fırsat kalmamıştı. doğum sonrası resimler önemli neticede.EmineKartal

Valla bravo. Fön falan :) Oldukça organize olmalısınız :)
Tunam10 sana da örnek olsun bak:)


Kuzeytu

Listelerde hersey yazıyor ama bece de makyaj için birseyler çok gerekli. Hastaneye alınacak hijyenik ped de önemli ama tavsiyem normalde kullandıgımız incelerden degil olabildigince kaba ve kalın olanlardan al. İlk gunler baya yogun oluyor. Bol bol bebek kiyafeti al derim eger hastane vermiyorsa bizde hastane degistiriyordu. Kirletmiyor gibi gorunseler de küçük beyler çok guzel işiyorlar. Yazın ortası olsa da bir hırka al yanına dogumdan sonra nasıl hissedecegin belli olmuyor.

Bir paket ıslak mendil, biraz da kuru mendil al. Bebek için bepantene veya pişik önleyici krem alabilirsin. Bebekler yikanmadıkları için çok çabuk pişik oluyor. Ben bepantene kullandım digerleri çok katı geldi bana.

Baska bisey de gelirse aklıma yazarım sekerim :)) 


senayc

emine,epidural sezeryandı. Randevulu gidince boya fön işlerini halletmiştim. Saçını boyatacaksan da doğumdan önce tavsiye ederim. Doğum sonrası uzunnnnn bir süre ben kuaföre hiç gidememiştim. Saçlarını da kestirmeyi düşünüyorsan doğum sonrasına erteleme. İlk dönemler nasıl duş alıp çıktığımı hatırlamıyoırum bile. uzun saç işkenceye dönmüştü benim için.EmineKartal

Evet saç konusunda da haklısın senayc, bence de kestirmekte fayda var. Uzun saçla uğraşmak çok zor oluyor, yıkaması, kurutması ayrı dert. Hem şöyle zayıf gösterecek bir model, insanı iyi hissettirir.
Soru içinde soru olacak ama, ben hamileliğimde de emzirme dönemimde (yani halen) de saçımı boyatmadım. Bunun sakıncalı olacağını düşünüyorum, kimyasallar falan.
Yok mudur bir sakıncası?


senayc

hamileliğim boyunca,ben doğuma 1 hafta kala boyatmıştım,onun dışında dip felan yaptırmadım. aslında doktorum ilk 3 ay dışında yaptırailirsin demişti ama benim içim rahat etmedi yine de.
emzirme döneminde de fırsat bulup gidemedim. emzirmeyi 1 yaşında bırakmıştık biz, 18 aylıkken gidebildim boyaya,doktora sormalı bu dönemi.Cevaplamak için Üye ol