hastane çantasına ne koymalı?

Tunam10 soruyor: 10

bu hafta sonu hazırlayayım bavulumu diyorum:)
eee ne olur ne olmaz. Kocişte yok h.sonları.
heryerde listeler var ama sizin tecrübelerinize göre mutlaka yanıma almam gerekenler neler?

Bu soruyu cevapla


45 Cevap


EmineKartal

teşekkürler senayc, evet haklısın sormalı ve kendime bakıma almalı, bu pespayeliğe bir son vermeli:)


Tunam10

arkadaşlar teşekkürler. hepsini not aldım. makyaj konusunda haklısınız. benim de düğünümden önce bir arkadaşım düğünümde hep gülümsememi yoksa fotoğraflada hep somurtuk çıkacağımı hiç güzel bir anı kalmayacağını söylemişti. sözünü dinlemiştim. resimler çok hoş çıkmıştı. her ne kadar yorgun ve bitkin olacak olsak da iki allık bir ruj renk verecektir:)
peyibalcım doktorun söylediğine göre 20 hazirandan sonra doğum her zaman olabilirmiş.
bu arada saçlarım zaten kısa ama çok çabuk uzuyor. doğuma yakın bir düzeltirmek iyi olabilir.
kuzeytu sana da çok teşkür şekerim. aklına geldikçe hatırlat valla. bunlar sağda solda yazmıyor valla. bu arada hastaneye gidince onlara da sormakta fayda var. bizim hastanede ark doğum yapmıştı. o da kanama için gazlı bez gibi birşey vermişlerdi dedi.
gkaplan güzel dileklerin için çooook teşekkür.


DilekCengiz

Merhabalar,
Bir minik cevap ta benden..
Silikon meme ucu denilmiş..onların boyları var..illa ki almak istiyorsanız small almayı unutmayın..
bu arada ama belki de hiç ihtiyacınız olmayacak bu nedenle fazla para harcamanın da bir mantığı yok bence..
Kadın doğum uzmanı olarak saç boyatmaya gelince..artık saç boyatmanın bir sakıncası yok..ancak yine de çok huzursuz iseniz ilk haftayı geçirin..sonrasında istediğiniz rengi seçin..şimdiden iyi doğumlar dilerim..


Tunam10

başak listen süper. hepsini okudum. bebek kısmındaki termofor ile omuz bezinin bu kadar lazım olduğunu bilmiyordum. süt artırmak için çay doğumdan sonra kullanılacak değil mi? bir de göğüs kremini 32. haftadan sonra sürdüm demişsin. bunu da bilmiyordum. sürmedimde. bundan sonra dikkat edeyim. hastane için kalın ped demişsin. bildiğimiz eski stil kalın pedler değil mi?
bir de bir arkadaşım hastane bebek hemen ememezse sakın mama vermelerine izin verme sonra memeye alışmaz demişti.


Tunam10

başakcım çok saol şekerim. çok bilgilendirici oldu benim için. eminimki benim durumumda birçok kişiye de katkısı olacak.ikicocukannesi

iyi bir arkadas,
bavula sıgmıyor ama yanınızda olması gereken sey bence bu!

sizi dinleyecek, agladıgınızda omzunu verecek, paniklediginizde sakinlestirecek, bunaldıgınızda odadakilerle muhattap olacak.

babalar asırı korumacı ve heyecanlı oluyor,
arkadas daha bir gerekli bizde oyle oldu.


Tunam10

aslında haklısın ikicocukannesi.
birinin senin elin ayağın olması, seni kollaması ve omuz vermesi önemli dediğin gibi.
bu konuda en başta kızkardeşim sonrasında dostlarım yanımda olur inşallah.


didemnurcan

tunam, unutma ilk sutun kolostrum bebek icin coook onemli. O yuzden biberon, kasık, emzirme nasıl olursa olsun o sutu ver. Ben meme ucum kucuk oldugundan sagıp biberonla verdim tum alısır vs lere ragmen ama simdi gayet guzel emiyor ... Bu arada mermersahi bezler cok işime yaradı benim yumusacık...annem yapmıstı sagolsun...Tunam10

ya bu biberon ve mama olayını o kadar çok söylüyorlarki bende tırsıyorum ya sütüm gelmezse ya bebek aç kalırsa ya hemşireler mama diye tutturursa diye. herkes farklı tavsiyede bulunuyor. ben de ne yapacağımı açıkçası bilemedim. inşallah sütüm gelir bebişimde aç kalmaz bende arada kalmam.


Damla

Ben makyaj malzemesi götürmüştüm ama aklıma ilk olarak eve dönmek üzere valizi toplarken geldiler :)
Hamilelik boyunca kuruyan cildimi doğurur doğurmaz yağ bastığı için nemlendiricilere de ihtiyaç kalmamıştı.
Toka ya da bant, bol bol gecelik ve çamaşır, ben çok terlemiştim. Rahat giyilip çıkartılan terlik, hatta birkaç tane bile olabilir, içi havlu olanlar çok iyi olur bence.

Göğüs pedi götürdüm ama kullanamadım, tahriş olan göğüs ucuma yapıştılar ve kötü yaptılar. Hastaneden hemen lansinoh ve medela anatomik göğüs koruyucu verdiler (emzirirken değil, emzirmezken kullanılıyor, göğüs ucu çamaşırla temas etmiyor ve kuru kalıyor, hassasiyet hızla iyileşiyor). Bunlar hayatımı kurtardı, bir daha doğursam bu krem ve göğüs koruyucu olmadan gitmem. Öte yandan benimkini ablama vermiştim ama onun hiç ihtiyacı olmadı, sanırım biraz cilde bağlı.

Eğer yanında refakatçi kalacaksa eşin için rahat terlik, yedek çorap, biz hiç düşünememişiz, sonradan sipariş ettik.Cevaplamak için Üye ol