hastane çantasına ne koymalı?

Tunam10 soruyor: 10

bu hafta sonu hazırlayayım bavulumu diyorum:)
eee ne olur ne olmaz. Kocişte yok h.sonları.
heryerde listeler var ama sizin tecrübelerinize göre mutlaka yanıma almam gerekenler neler?

Bu soruyu cevapla


45 Cevap


Tunam10

teşekkür ederim damla. her ihtimale karşı göğüs ucu alayım valizime.  benim cildimde hassas zaten.


eylemyigit

Tunam,
Başta da dediğim gibi doğum yapmayı planladığın hastaneyle konuşman iyi olur.Eğer Acıbademse; pedmiş,terlikmiş,bebek için ekstra kıyafetlermiş,hiçbirine gerek olmuyor.Ama tabii biz yine de herşeyi yanımıza alıyoruz o ayrı.Sadece kafan rahat olsun anlamında söylüyorum.

Meme ucu kremini de şimdiden sürmeye başlamalısın bence.Ben doğum öncesi başlamıştım sürmeye.Bebedor'un göğüs pedleri en rahat ettiklerimdi. 

Benim refakatçim eşimdi ve çok çok iyi geldi bana.Kendimi çok rahat ve güvende hissettim ve ilk andan itibaren bebekle ilgilenmesi, ona da bana da iyi geldi:)

Hastanedeki hemşireler sık sık gelip yardımcı oluyorlar her konuda.Bebeğin anne sütüyle beslenmesi konusunda bütün hastane ve doktorların hassas olduklarını düşünüyorum.Çünkü dünya sağlık örgütünün böyle bir kampanyası var ve tüm hastanelerde rastadım afişlerine.Sütünün gelmesi için hemşire yardımcı oluyor.Emzirme tekniğini falan gösteriyor.Ayrıca çocuk doktoru da gelip bilgiler veriyor.Kafanı şimdiden karıştırmana gerek yok bence.

Yiğit, ilk başlarda emmesine rağmen kilo alamamıştı.Biz de kısa süreli mama verdik.Ama biberonla değik.Ucu silikon kaşık şeklinde,emzikli değil.Kilosunu aldı ve sonra bıraktık.Ve Yiğit emmeye devam etti.Hiçbir problem yaşamadık.
Bence şu anda kendini olumlu motive et ve problemlerden bahsedenlere fazla kulak asma:)) 


Tunam10

teşekkür ederim eylemyiğit.


didemnurcan

tunam bu arada biberon alırken cam ya da bpa'sız urunler tercih etmeni oneririm. Chicco bpa free urunler getirdi, avent de baslayacaktı. Slikon uc icin de ihtiyac duyarsan en kullanıslısı avent ve 2 boyu var: standart ve kucuk


Tunam10

bende philips avent düşünüyorum. aslında çantalı pompa setinin içinde veriyor sanırım. onlar  cam ama bpa free mi onu bilmiyorum.didemnurcan

canım cantadan 2adet plastik biberon cıkıyor. Bpa free degil. Camlarda zaten bpa yok, sorun plastiklerde.


Tunam10

aa çantadakiler cam değil mi? ben cam diye umuyordum. anladım cam alırsam zaten sıkıntı yok. plastik alırsam bpa'lı olması önemli. o zaman pompayı çantalı almasam mı? uff sil baştan yani:(


Tunam10

çarşaf olayını hiç düşünmemiştim. saol peyibal.Damla

Bizim doğum yaptığımız hastanede çarşaf, battaniye, giysi, kendin götüremiyordun, steril olması açısından. Yalnızca çıkış için bir takım götürdük.


didemnurcan

Tunam pompa ve biberon icin; ben avent pompa kullanıyorum. Sutumu de avent biberona sagıyorum sonra da sut saklama posetlerine koyup buzluga atıyorum. Cagana vereceksem de cam biberona koyup oyle veriyorum. Yani pompanı yine de avent alabilirsin. Biberon alacaksan BPA icermeyen al sadece.Cevaplamak için Üye ol