şaşırdım :(

kararsizanne soruyor: 4

selamlar 

31 yaşında 8 yıllık evliyim oglum 2013 doğumlu eşim bi daha çocuk istemiyor oglumsa çok hırçın ve bana çok düşkün nefes aldırmıyor 
maddi durumumuz çok kötü eşimin yanlış kararları sonucu çok borçlandık gelirimizden fazla borç var 
eşim çalışmamı istiyor en azından borçlar öder kalan parayla geçiniriz diyor 
şunu söyleyeyim ki borcumuz ve kira dogalgaz yaklaşık 2500 tl tutuyor eşimse 1800 tl ye çalışıyor bende asgari ücretli bi iki fabrika ve sanayide yedek parça montaj vs gibi işler buldum 
korkum şu ben hiç çalışmadım oglumdan hiç ayrılmadım 
sizce oglumu babaanneye mi bırakayım yoksa asgari ücretimin 600 tl siyle kreşe mi vereyim ? 

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


berencanan

babanneye birakabilirsin iyi bakar diyosan bakmak isterse babanneye birakin tabiki


nesejoy

Babaanneye güveniyorsanız, bırakmanızda sakınca yok. bir sürü çocuk anneanne ve babaanne tarafından büyütülüyor. Sizin sıkıntılarınız çocuğunuza da yansıyordur, belki de hırçınlığı sıkıntıları hissedip ifade edememesindendir. 

Hayat müşterek, şu anda belli ki maddi olarak sıkıntıdasınız. siz de eşiniz gibi çalışabilirsiniz, sizler işteyken kayınvalideniz çocuğunuza bakar. eşinizle birlikte de evde işbölümü yaparsınız. göreceksiniz kısa sürede işler kolayca yoluna girecek. Hiçbir şey oturduğumuz yerden düzelmiyor.  Aile hayatınızın düzene girmesi için sizin de çaba göstermeniz gerekli. 

Ayrıca eşinizin ikinci çocuğu düşünmemesi son derece normal, şu anda bir tanesinin  bile geleceğinden kaygı duyuyorken. 

Lütfen kendinize güvenin. Bir iş bulup çalışabilir, aynı zamanda oğlunuzu da büyütebilirsiniz.


ayazlali

Bence para sıkıntınız varsa ve babaanne bu işe gönüllü ise mutlaka babaanne. Yaşı 4 ise yakındaki bir devlet anaokuluna da verebilirsiniz, yarım gün, bizim buradakinin ücreti aylık 140 lira, dönem ortasında yeni bir çocuk geldi sınıfa, oluyor yani. Hem oğlunuz sosyalleşir hem de babaanne rahat eder. Kolay gelsin! Çocuğun yaşı ne olursa olsun ilk defa ondan ayrılmak zordur :-( ama emin olun alışiliyor, hatta çocuklar bizden daha kolay alışiyorlar. 


kararsizanne

teşekkürler cevaplar için Cevaplamak için Üye ol