Uyku sorunum.başımı duvarlara vurcam yakında

_yasemen_ soruyor: 7

uyuyamıyorum gece 23te yada 24te yatayım gece 2-3yapıyorum bu buaralar çok olmaya başladı anason papatya ıhlamur demliyorum kendime içiyorum bzn işe yarıyor ama içmediğim gecelerde böyleyim.dr atarax verdi kullanmaya cesaret edemiyorum.bilgisi önerisi olan????gece yatakta 4dönüyorum gözlerim kapalı uyuyabilmeyi bekleyip hayalediyorum çok zormuş bu durum.

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


marina27

Bişeycik olmaz ataraxtan. Yeri geldiğinde çocuklara bile verilebilen aslen uyku ilacı olmayan antihistaminik ( allerji için) bir ilaç. Sadece yan etkisi uyku. Bağımlılık vs yapmaz, çok sıkıntınız varsa içebilirsiniz.


marina27

Bide melisa çayını da deneyebilirsiniz. Uyku için daha etkilidir.


neretva

Off uyuyamamak berbat birşey. Uyku ilaçları bence tehlikeli. Dikkatli kullanmak lazım son çare olarak. Kafanızda kurduğunuz birşey var mı? Yani biz kadınların daima vardır ama özel birşey varsa psikoloğa gitmeniz ve bu sorunu çözmeniz daha kalıcı olabilir. Böyle bir sorun yoksa spor yapmayı deneyebilirsiniz. Özellikle gece yapmaya uygun, rahatlatıcı (enerji verici değil) yoga pozları vardır, bunları internette arayıp yapabilir ya da bir hocaya danışabilirsiniz. Yine gece ılık süt ve ılık duş faydalıdır.

Bir de şöyle bir rahatlama egzersizi var: Yatağa yatın, ışığı kapatın, rahat olun, ayak parmaklarınızı gerip sıkıp bırakın, bunu 2-3 kere yapın, bırakırken nefes verin, sonra dizlerinizden aşağısını gerin bırakın, böyle böyle yukarı çıkıp vücudunuzun her parçasını gevşetin, en son yüzünüz, yanaklarınız, ağzınız kaşlarınız gelecek. Bu gevşeme egzersizini yaptıran ingilizce kayıtlar var yani sesle sizi yönlendiriyorlar, belki Türkçe de vardır. Bu geveşemenizi ve rahatça uykuya dalmanızı sağlayabilir. 


_yasemen_

cvplar için teşekkürlerdün geceden kalma olarak öğlen yatayım dedim aynı 10dk içim geçiyor tık gözlerim açılıyor.uyuyamadım yine.1saat önce atarak kapsülü içtim ılık duşumu aldım anason çayımı demledim saçlarımı kurutup çayımı içip uyumaya gidicem neretva bahsettğin egzersizi anladım ama araştıracağımda bu gece onuda deneyeceğim.

artık salı günü hem dahiliyeye hem de psikoloğa bi randevu aldım bakalım sonuç ne olacak.korkmaya başladım kendimden.şuan hiç uykum yok aslında sabaha kdr oturabilirim ve öyle bi enerji varki bütün eve dipten temizliğe girişebilirim.hep böyle hissediyorum yani.ztn geç uykuya dalan biriydim max 45dkda. uyurdum.ama bu aralar neolduysa artık bana..sorun öyle yok ya günlük yaşantılar işte çok düşünüyorum zihnimi düşüncelerden arındıramıyorum dua dua duaaa okuyorum onun arasına bile düşüncelerim dalıyor..off


fistikcik

Doktora danışacak olmanız iyi olmuş. Arkadaşların söylediklerine ek olarak hamileyken uyuyamadığım zaman bana iyi gelen bir şeyi yazmak isterim : magnzeyum kasları gevşettiği için uyumayı da kolaylaştırıyor. Herhangi bir olumsuz etkisi yok. Doktorunuza danışarak magnezyum takviyesi kullanabilirsiniz.


ozgu_naz

kendimi bildim bileli uykuya dalma sorunu yaşadım. Çok uykum olduğu gecelerde bile uykuya dalamazdım. Ama artık yoga uyuma nefes egersizi yapıyorum yatınca ve nispeten bu süre çok kısaldı. deneyebilirsiniz. özetle şu: gözleriniz kapalı yani uyur pozisyondasınız, normal nefesinizi alıp veriyorsunuz. nefesinizi alırken içinizden de nefes al diyorsunuz, verirken de nefes ver. sürekli bunu tekrarlıyorsunuz. bir çeşit meditasyon. bazen nefesinizi alırken yada verirken içnizden takip etmeyi kaçırabilirsiniz ama yakalayın tekrar. ben çok faydasını görüyorum açıkcası


Cansu88

Bence bunun altinda stres vardir eget kafanizda bisy varsa ne icerseniz icin uyuyamazsinizCevaplamak için Üye ol