babalar doğuma girsin mi??

busraa soruyor: 5

Bence girsin!! Sizce?

Bu soruyu cevapla


25 Cevap


Aysegul_

Epidural normal doğum ve sezaryende mutlaka girsin. Doğal doğumda ise kişiye göre değişir. Kimi anne kimsenin kendini şiddetli sancı çekerken görmesini istemez, kimi baba eşinin o halini görmek istemez dayanamaz, kimisi ise daha büyük destek alır eşinden o esnada.


elfide

Hep bahsedilir yaa devlet hastanelerinde,üniversite hastanelerinde doğum evreleri birbirinden farklı 5-10 kadın aynı anda sancı odasında sancı çeker, kimi yolun başındadır kimi sonuna yaklaşmıştır. Hep bu deneyimi yaşamaktan korkmuştum. Özel hastane seçmemin tek nedenide buydu. Doğum anına kadar sancıyı odamda annem ve kocamın yanında odamda çektim. Benden başka doğuran ve çığlıklarıyla beni korkutan yoktu. Herşeyde çok güzel ilerledi. Geçde olsa 8 cm civarında epidural bağlandı. Doğum anı geldiğinde zaten sancım yoktu ama doğumhaneye giderken aklıma annem yada eşimde yanımda gelsin demek aklıma gelmedi. Şimdi 2. doğumumda aynı şekilde sorunsuz ilerlerse kocamın yanımda olmasını istiyorum. Tek istemediğim belden alt tarafımı görmesi. O görüntü pek hoş olmayabilir. Yanımda durmak şartıyla doğuma girsin isterim. O da kızının ilk anlarına tanık olsun.


busraa

Gebeliğin sonlarına doğru artık kararımızı vermiştik.'Evet eşim doğuma girmeyecek'.Çünkü beni acı çekerken görmeye dayanamazmış.

Sancıyı odamızda çektik.Annem, k.validem, kuzenim ve eşim eşliğinde.Beraber çektik diyebilirim. Sancının zirve yaptığı noktalarda beni kollarımdan tutup hafifçe doğrultuyorlar ve bir yandan da belimi ovuyorlardı.-Bu tekniği o anda geliştiriverdik; baya rahatlattı-
Bu hareketi yapmaktan hepsinin kolları bacakları hamlamış. üstelik ben de göğüs kası yapmışım sanırım ki doğumdan sonra göğüslerim taş gibiydi bebek bir müddet tutamadı :)
Doğuma girerken de yaygarayı kopardım 'ne olur eşim de girsin' diye.Velhasıl eşim de doğuma girdi.Zaten işin acılı kısmı sancıymış, eşim sancıya şahit olduktan sonra doğum ona çerez gibi geldi.
İyi ki de girmiş, bana çok destek oldu, yeniden aşık oldum kocama :)


CiciAnne

Benim de hissettiğim buydu... Eşime ne olursa olsun güvenebileceğimi ve ona tekrar aşık olduğumu hissetmiştim...

Kesinlikle eşler arasındaki bağı güçlendirdiğine inanıyorum.

Ada'nın doğumuna girmişti fakat doğumhaneden çıkar çıkmaz bayılmış :))) Ufaklığınkine girer mi bilmiyorum :)))


elfide

Bu doğumumdada kocamda gelsin yanımda diyemedim. Çünkü doğum o kadar çabuk ilerlediki, epidural bağlandı etki edecek diye beklerken bebek geldi aniden. Ne epidural etki etti ne kocamı istememe fırsat kaldı. O anda "doğumhaneye götürün beni çabuk, doğuruyorum" diye bağırıyordum. Kocam aklıma bile gelmedi. :(
Cevaplamak için Üye ol