ağlama krizleri

ecrinazra soruyor: 10

Çocuğum

Bu soruyu cevapla


14 Cevap


yavrumveben

Gordugum kadariyla cocugunuz 3yas kizim 4 yasinda 14 kilo bana gauet iyi geliyor sizin boy ve kila bize gore cok fazla bence fazlasuyla iyi


asesul

merhabalar,

çeşitli sitelerde 3 yaşa kadar persentil hesaplamalar var. ordan kontrol edebilirsiniz. örneğin 36 aylık kız çocuk için 95cm ve 14kg %50 persentile düşüyor o yaş grubunun ortalaması bu değerler.
erkekler için   96cm 14.5 kg normal kabul ediliyor.


guta

Bence kimseyle çocuğunuzu kıyaslamayın. Doktorunuz bir sorun olsa zaten söyler. Minik olsa ne olur ayrıca? Herkesin fiziksel özellikleri farklı, çocukların da aynen öyle.

Genel olarak merak ediyorsanız internetten Asenul'un dediği gibi persentil değerlerine bakabilirsiniz.


guta

Şunu da söylemeden edemeyeceğim. Demek ki annelere bütün çocuklar zayıf ve kısa geliyor, bütün anneler de bir sorun var bence. 17 kilo 3 yaşında bir çocuk için zayıf demek ya da 105 cm bir kız çocuğu için kısa demek çok ilginç gerçekten. 


nevinc

Daha neler 4 yasinda ki kizim 14 kg siz düşünün artik....sumeyye

saka yaptıgınızı dusundum okurken. cocugunuz 90. persentılde (3.5 yas degerlerıne gore) diğer bir deyişle 4.5 yas ortlamasında kızınız . maşallah
ALlah baska dert vermesın :)


dilrubaa

Bence de masallah kiziniza boyuna da kilosuna da:) yani kizimla arasinda en fazla 10 ay filan vardir herhalde (3,5 degil burdan anladigim kadariyla), kizim 12,3 kg boyu 93 cm. Derlerdi de inanmazdim butun annelere cocuklari cok zayif ve kisa geliyormus gercekten:)


benjamin2010

Evet haklısınız kızınız hem zayıf hem kısayelus

Şaka yapiyorsunuz sanirim...Kizim tam 3 yasinda 104 cm ve 15 kilo..Boyu yasitlarinin hepsinden uzun.Percentile egrisinde de 97lik dilimin ustunde.Kilosu da 75lik dilimde..Dolayisiyla kizinizin zayif olmasi,kisa olmasi ihtimali yok..


erenselimin_annesi

bende aynı şeyi yazacaktım yelus u görmesem. bence de şaka yapıyor olmalısınız. Oğlum 37 aylık 12.500 gr.94 cm. Bizim fotosentez yapıyor olmamız lazım şu durumda Cevaplamak için Üye ol