Acil pedagog

defnetok1 soruyor: 9

Arkadaşlar, eşimle boşanma aşamasında olduğumuzu söylemiştim. Şimdi görüş günleri için iyi bir pedagoga gitmek istiyoruz Ankara'da. Lütfen bana yardımcı olur musunuz isim konusunda? Emzirdiğim için oğlumun babasında kalmasını istemiyorum aslında en az 3 yaşına kadar da pek düşünemiyorum. Ama eşim ve annesi yeter emmdiği gibi düşünüyorlar ve ben çook üzülüyorum bu davranışa. Yani anne sütünü önemseyen biri olsun isitiyorum. Birde çok küçük 14 aylık daha yani daha anne kuzusu değil mi, yani uzun sürelerde ayrı kalmak istemiyorum ayrıca çalışıyorum da :-(((. Bütün bunların yanında oğlumu babadan da mahrum etmek istemem tabi. Neyse kime gidelim lütfen fikir verin bana....

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


fistikcik

Emziriğiniz sürece bebeğin anneden 8 saatten ayrı kalmaması gerektiği başka yargı kararlarında belirtiimiştir. Ancak bunu bilecek ve bu konuda mahkemeye dikkatli bir şekilde talep sunacak iyi bir avukat bulmanız çok önemli. Bu konuyu atlarsanız sonradan düzeltilmesi çok zor, 2 ay yaz tatilinde babada kalması gibi bir durumla karşılasabilirsiniz. Bu yüzden avukatınıza önceliğinizin bu konu olduğunu özellike belirtin, bu konuda içtihadı araştırsın.


defnetok1

Fıstıkçık teşekkür ederim. Aslında avukatımızda böyle yaklaştı ancak eşim beni avukatla önceden konuşmuş olmakla suçladı. Birde biliyorsun bazı kimseler 1 yaşından sonra anne sütünün bir faydası bulunmuyor diyor, ne biliyorlarsa. İşte böyle bir pedegoga denk gelip işlerin iyice karışmasından korkuyorum. Çünkü eşim ve annesi maalesef ki artık emzirmem gerektiğini söylüyorlar hem sinirleniyor hem yıpranıyorum. Bu yüzden pedegoga gitmeyi önerdim ama pedagogta 1 yaşından sonra yararı yok diye bir tavır takınırsa o zaman çok uğraşırım:-(


fistikcik

Anne sütünün faydasını pedagog nasıl bilebilir ki, bu onun alanı değil. Ayrıca kimseden görüş almanıza gerek yok, Dünya Sağlık Örgütü'nün kapı gibi en az 2 yaşına kadar emzirme tavisyesi var.
"Avukatımız" demişsiniz, eşinizle avukatınız ortak mı ? Kesinlikle önermem bu durumu. Kendisinin size yakın bir yaklaşımı varsa siz devam edin onunla ama eşiniz kendine başka bir avukat bulsun.
Her durumda pedagogun lafıyla hareket etmeyin, tekrar söylüyorum, anne sütünün faydası onun alanı değil. Bir çocuk doktoru, hatta jinekolog daha bilgilidir bu konuda. Ama onlar bile emzirme konusunda sınırlı bilgiye sahiptirler. Bu konuya eğitimleri süresince çok az yer verilir.

İngilizce biliyorsanız size bu konuda uzman bir çocuk doktorunun yazdığı makalenin (ve başla bir iki yazının) bağlantısını vereyim. Anne sütünün 1 yaşından sonra faydasının kalmamasının bir safsata olması bir yana, tam tersine, bağışıkığı koruyucu özelliğinin daha da arttığını buradan okuyabilirsiniz. 18. ayda anne sütünde bağışıkığı destekleyen lizozimlerin oranı artar ve emzirme devam ettikçe bu  durum devam eder.
Buyrun makaleler :

http://www.nbci.ca/index.php?option=com_content&view=article&id=78:breastfeed-a-toddlerwhy-on-earth&catid=5:information&Itemid=17

http://www.circleofmoms.com/debating-mums/why-i-still-breastfeed-my-4-year-old-501866#_

http://www.archetypeltd.co.nz/Mothers_milk.htmnurus

dünya sağlık örgütü bebeklerin 2 yaşına kadar emzirilmesini uygun buluyor..6 aya kadar doyuruculuğu olan sütün 6 aydan sonra kalmıyor tamam ama besleyiciliği  devam ediyor.2 yaşıan kadar hergün 1 kaşık vitamin şurubu yerine geçebilir pekala da anne sütü. bu detayları da belirtin lütfen..defnetok1

Cevaplarınız için teşekkür ederim, bu dediklerinizi söyleyecek bir pedagog arıyorum. Anıl Saraçı buldum ama uzun süreli emzirmeyin diye yazısı var. Gülsüm gencay var ama onuda pek tavsiye etmiyorlar. Kime gidelim var mı bildiğiniz iyi bir pedagog?


telhat

ANIL SARACI TAVSİYE ETMİYORUM İŞİNİ YAPMADI VE PARAMIZI HAKETMEDİĞİ HALDE ALDI

 

 

 

 


fistikcik

Aradığınız kişi Nilüfer Devecigil. Kesinlikle emzirme taraftarıdır. Kendisini kişisel olarak tanımıyorum ama yazılarından biliyorum. Şu adres resmi sitesi sanırım :

http://www.dogalebeveynlik.com/


defnetok1

Fıstıkçık evet kesinlikle aradığım kişi oymuş, şimdi yazılarını inceledim, çoook güzel yazıları var. Ancak maalesef ki İstanbulda. Ben Ankaradayım. Onun gibi birini Ankarada bulma şansım yok mu acaba?


fistikcik

Bence kendisini arayın ya da e-mail atın ve Ankara'da birini önermesini rica edin.


Cevaplamak için Üye ol