kansızlık

habibe soruyor: 5

iştahsızlığından dolayı bebeğimi doktora götürdüm 40 günde 700 gr aldı .tahliller sonucu 2 ay bir haftalık bebek için ciddi derecede kansız olduğunu öğrendim. malum doktorlar....nedenini sorduğumda olur işte diye bir cevap aldım...sizce neden olur bu ayda bir bebekte kansızlık?

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


eminebilgin

herhangı bı fıkrım yok ama gecmıs olsun demek ısterım.. allah sıfa versın canım.. duzelır ınsaallah en kısa zamanda..


esin35

hamileliğinizde yeterli demir almadıysanız sizdede kansızlık varsa demir depolarınız boşsa yada bebeğiniz yeterli anne sütü almıyorsa olabilir yinede doktorunuzla görüşüp ayrıntılı öğrenin.demir başlandı mı bebeğe??çok geçmiş olsun........


habibe

çok sağolun....damlaya başladık dört gün önce....ben demir haplarımı aşırı kusmalarım yüzünden kullanamamıştım, aklıma ilk gelen bu oldu, başka tanıdık bir doktorla görüştüm geçenlerde bu durumun etraflıca araştırılması gerektiğini ne anne sütüyle ne de gebelikle alakalı olabileceğini düşünmediğini söyledi.yaklaşık on gün sonra kontrolü var bebeğin eğer kilo alamamış ise çapa tıp fakultesine götürmeği düşünüyorum.


symnr

Allah şifa versin bebeğinize


Seda_

Merhaba arkadaşım.

Benimde kansızlığım var. hamileliğimde doktorumun verdiği elevit ve kan hapımı hiç sektirmeden aldım. bebeğim dünyaya gelince herhangi bir problem yoktu ama rutin kontrollerde doktorumuzun yaptığı tahlilde kansızlı ve demir eksikliği göründü.
Demir eksikliği için oğluma damla verdi ve kullandık.
dün 18. ay kontrolümüzde tekrar kan tahlili yaptık çünkü önceki kontrolümüzle karlılaştırınca 150 gram almışız 3 ayda + iştahsızlığımızda hat safhadaydı.
tahlil sonucumuzda kanımız eksik fakat bu kansızlık demirden kaynaklanmıyor. 
Senin bebeğin daha küçük yani benim oğlum için kullandıklarımı kullanamazsın. hatta anne sütü harici birde vitamin veriyorsundur.
Bizim doktorumuz 3 ay önceki kansızlık ve demir eksikliğinde anne sütü veya devam sütü ne veriyorsam azaltmamı söylemişti sütü fazla içmeside demir eksikliğine neden olur dedi. hatta dün gittiğimde de sordu sütü ne kadar veriyorsunuz diye.
Ama senin durumun farklı sonuçta küçük olduğunda sırf anne sütüyle besleniyordur.
Çok geçmiş olsun. Umarım en kısa zamanda iyileşir prenses.Cevaplamak için Üye ol