ateş

barbunya soruyor: 8

oğlum sabahtan beri ateşli,,ılık banyo ateş düşürücü filan verdim ama 38 in altına düşmüyor,,azönce uyudu,,sormak istediğim şu,ateş dışında herşey normal,,hani 38,5 ateşte halsizlik filan olur dimi? oysa oğlum hareketli koşup oynuyor yine,,sadece yemek yemek istemedi..4 azı dişimizi birden çıkarıyoruz,.acaba diş buşekilde bi ateş yaparmı?daha önce tecrübe eden oldumu?

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


barbunya

keyfi yerinde hiçbi sıkıntı yok çok şükür ,,ama dediğim gibi ateşi inatla düşmüyo...dişin ateş yapabileceğini söylüyorlar ancak etrafımda fikir alabileceğim çocuklu kimse yok açıkcası..o yüzden fikir almak istedim..teşekkürler..


silky

Dis atesi 38 dereceyi gecmez diye biliyorum. Viral enfeksiyon ile dis birlesmis olabilir belki. Ates uzun surer ise doktora gotururseniz iyi olur. cok gecmis olsun..


ozgu_naz

dişinden olabilir ama ateş savunma mekanizması sonuçta. eğer sürerse götürmekte fayda var. diş ateşi okadar yüksek olmadı bizde


ozalp07

suçiçeği aşısını ne zaman olmuştu. aşıdan 1 hafta sonra falan olabiliyor ateş. geçmiş olsunbarbunya

sık sık kontrol ediyorum,,uyuyor su an ,,ama hala düşmemiş ateşi:( böyle devam ederse doktora götürücem...cevaplarınız için teşekkür ediyorum..


gokalpileseyrialem

sevgili barbunya öncelikle geçmiş olsun umarım şimdi iyisinizdir.Dün aynı ateşlenme kabusunu bizde yaşadık. Ama sizdeki gibi normal değil son derece huysuz ve ağlaktı Gökalp. 12 saat boyunca 6 saatte bir olmak üzere ateş düşürücü ve ılık duş, ıslak tülbent uygulaması yaptım. Akşam uyuduktan sonra ateşini düşmediğini anladım ve acile gittik. Ateş 39 kadar çıkmıştı.Hemen fitil verip müşahedeye aldılar.Aslında boğaz enfeksiyonu vardı ama doktor riske atmak istemedi. 1 saatin sonunda ateşte düşme eğilimi görünce evimize gönderdi.Velhasıl artık bizde antibiyotkliler arasındayız.
Söylemek istediğim şu anneler 38 derece ateş 12 saatte düşmüyorsa duşla, tülbentle debelenmeyin ve çocuğunuz ateşliyken gece uyusun dokunmayım diye bekleyip sakın ola uyumayın.Zaten uykuya hasretiz sonuçlarından Allah korusun. 6 aylıktan ve 2 yaşa kadar olan bebekler sinir sistemi gelişmediği için çok sık havale geçiriyorlar.5 yaşa kadar çocuklarda risk altında. Aman ateş deyip geçmeyin.Bu arada en tehlikeli ateşte hastalık belirtisi olmayan ateş şekliymiş. Herkese sağlıklar diliyorum.BEBEKLER HASTA OLMASIN :((


barbunya

gökalpın annesi öncelikle teşekkür ediyorum,,ve size de çok geçmiş olsun,,dün geceden beri babamızla dönüşümlü olarak ayaktaydık ,uyumadık doğru dürüst zaten oğlumda peek uyuyamadı,ateşi 38 di gece hep ,mızmızlandı bayaa....ama su an 37 de keyfi de yerinde ..şimdilik dişe bağlıyorum 4 tane azı aynı anda geliyo çünkü,,ama akşama kadar ateş çıkmaya başlarsa hemen doktora götürücem,,dediğiniz gibi ateş ihmale gelmez..tekrar çok geçmiş olsun..


ayberke

Biizm dişlerimiz hep ateşli çıktı.Herkes dr muz dahil ateşin 38 i geçmiceni söyledi ama biz 39,5 ları bile gördük.Yanlız tecrübelerimden şunu söyleyebilirim diş ateşi ateş düşürücü verdiğinizde 36,5 lara kadar iniyor 2 bilemdiniz 3 günde ortadan kalkıyor ama enfeksiyon vb durumlarda ateş 38 lerde sabitleniyor ateş düşürücü verdiğimiz sıklık 6 saat hatta 4 saatte bire düşüyor dişte ise 6 8 12 şeklinde devam ediyor.Geçmiş olsun.


Cevaplamak için Üye ol