Denizatı koleji ile ilgili veli yorumları alabilir miyim?

nurlutoria soruyor: 10

Merhaba,

Ataşehir Denizatı Okulları için ne düşünüyorsunuz? Eğitim,okul fiziksel ortamı nasıl bu okula çocuğunu gönderen velilerin fikirlerini alabilir miyim?

Öğretim dili Almanca sanırım,yabancı dil eğitimi nasıl? Olumlu olumsuz her geri dönüş benim için önemli.Seneye için listemizdeki okullardan biri.

Bu soruyu cevapla


10 Cevap


catal

Bu sorunun cevabını ben de merak ediyorum. Aynı şekilde önümüzdeki sene bizim de listemizde bu okul. Ayrıca güncel fiyat bilgisiyle ilgili bilgi sahibi olan varsa çok sevinirim.


ayberke

Denizatı kolejini düşünüyorsanız elinizi çabuk tutmanız gerekiyor, zira kapalı gişe gibidir okul.Yazdırmak isteyen insanlar anasınıfından girerler okula ve genelde anasınıfından girenlerinde çoğuda devam eder.Öyle olunca da pek kontenjan kalmaz. Kalsa da az olur .O yüzden takipçisi çoktur.

Okulun şuanki fiyatını bilmiyorum ama kaleminden saça takılan tokasına kadar kapsayan bir fiyatı var öyle düşünüldüğünde de pek erişilmez rakamlar olduğunu duymadım geçmişten.Disiplinli olduğunu, sınıfların çok olmasından dolayı okulun kapasitesinin kullanım alanının düşürdüğü söylendiğini de duymuştum.


Kozzy

oğlum bu sene başka bır okulda 1.sınıfa başladı ve sadece 2 şube var yanı 2 tane 1.sınıf var.

1a ve 1 b seklınde. Denızatı'nda bu sayısının 1h sınıfı olacak kadar cok olduğunu bılıyorum.

bu açıkçası bana dezavantaj gıbı gelmıstı. cok kalabalık olduğunu duydum okulun.


zeynepal

merhaba 7 yıldır kısmetse 8 olacak biz Denizatı okullarına gidiyoruz sormak istediğiniz konularda yardımcı olabilirim.


knick

Merhaba zeynep hanım,

biz çok kararsız kaldık. Toplantısına katıldık, akademik başarıdan pek bahsedilmedi sanki sadece fiyat odaklı diğer okullarla karşılaştırma gibi geldi. Açıkçası acaba çocuğum yerine kendimi mi düşünmeye başladım izlenimi oldu bende.bu da vicdanımı rahatsız ediyor.sonuçta imkanşarı zorlayarak daha pahalı bir okula gönderme imkanımız var ancak denizatını da çok tavsiye eden oldu.kafam öyle karışık ki. Bu okul ödediğimiz ücrete göre iyi bir okul mu yoksa gerçekten her yönüyle bir bilfen bir eyuboğlu ile kıyaslanır mı?zeynepal

Merhaba, bizimde Almancamız yok hatta ingilizcemizde çok iyi değil açıkcası. Okul derslerinde velinin sadece kontrolü isteniyor, öpretmemiz ve hatalarını düzeltmemiz istenmiyor. Biz hiç sorun yaşamadık. Aslında sınıflar 22 kişiyi geçmiyor çok kalabalık değil birebir ilgi konusunda hiç sorun yaşamadık. Daha bugün rehper öğretmenimize yazdım ve inanın öğle saatinde rehper öğretmenimiz bize geri dönüş yaptı. Her velinin beklentisi farklı herkesi memnun etmek zor bizim bu sene 7. Yılımız nezaman rehper öğretmeni arasam yazsam aynı gün dönüş aldım ve aynı gün kızımla birebir görüşme yapıldı. Bu konuya katılmıyorum. Bu hafta toplantımız vardı kimi veli başarıya göre sınıflar bölğnsğn istiyor kimi çocukları böyle ayırmayın diyor vs vs yani beklentiler çok farklı. Okulun kendi prensipleri var ve onları uyguluyorlar ben veli olarak doğru buluyorum. Bizi tabiki dikkate alıyorlar ama sırf veli istedi diyede kendi uygulamalarını değiştirmiyorlar. Akadamik başarı önemli ancak ismi duyulmus bazı özel okullar kadar hırs dolu değil en azından çocuklara yapmaları için ellerinden geleni yapıyorlar ama bunları çocukları strese sokacak ve psikolojilerini yıpratacak boyutta yapmıyorlar. Özgüvenli bir çocuk, mutlu bir birey ve spor&müzik gibi aktivitelerle ilgilenen bireyler olsun amaçları. Kızım anaokulunda başka bir okuldaydı ilk gösterisinde hiç görmediğimiz eli cebinde sallanmalarını fark ettik. Denizatına ilk geçişimizde ve ilk gösterimizde biz aradaki farka inanamadık. İlkokul 1. Sınıfa başladık öğretmeniz 15 gün sonra biz velisini çağırdı gittik. Daha 15 gün olmus okul açılalı kızımızda ya göz ya kulak bişi var dra götürün bi sonra konusalım dedi. Halbuki anaokulunda gönderdiğimiz özel okul isim vermicem kızınız çok yavaş diyip arkadasına 2 sayfa kozıma 8 sayfa ödev verirdi. Dra gittik ve yüzde 35 işitme kaybımız çıktı. Öpretmenin ilgisi. Bunu niye yazıyorum ilgisiz yada kalabalık gibi sorun hiç yasamadık. Sadece altını çizmek isterim akademik olarak ellernden geleni yapıyorlar ancak bazı ismi duyulan özel okullar gibi apır disiplin yok. Bu tercih meselesi. Bemim kızım öyle bir ortamda mutsuz olur. O okullarda başarıya göre sınıflara bölüyorlar ama bu özgüveni olumsuz etkiler diye düşünüyorum. Karma olup birbirlernden örnek alıp gelilme kaydedebiliyorlar ve bazen sözelde başarılı oşan sayısalcıya birşey katıyor bazen sanatsal tarafı olan bir çocuk çok derin bir soru sorup sınıfa birşeyler kazandırabiliyor. Bu tabiki benim düşüncem. Uzun yazdım kusura bakmayın ama ben kızım 3 yasında başlamıstım bu siteleri araştırmaya o yüzden faydalı olsun isterm. Sonuç olarak biz çok memnun ve mutluyuz çocugum öyle. Akademik başarısı çok yüksek değil ortanın üstü daha iyisi olsun diliyorum okul ve ben elimden geleni yapıyorum ama çocugun içinde olması en önemli etken. İnşallah yavrunuz ve sizin için en doğru öğretmen ve okula karar verirsiniz. Sevgiler


knick

Merhaba zeynep hanım,

çok tesekkür ederiz, gerçekten yardımcı olmak adına bu kadar vakit ayırdınız. Çok açık ve net yazmışsınız. 


zeynepal

Rica ederim nedemek.sevgilerserenir

oriana

Bu sene Denizatı’nda birinci sınıfa başladı çocuğum. İlk dönemin sonunda öğretmenin sıranın üzerinde ne bulursa (defter, kalem, kitap vs) yere fırlattığını öğrendik. 24 kişilik sınıfta 17 çocuk olayı ayrı ayrı teyit etti. Zaten defalarca yaşanmış. Okul yönetimi öğretmeni değiştirmedi. Sanırım okulun vizyonu için yorum yapmaya gerek yok. 


Cevaplamak için Üye ol