Kusma çeşitleri ve olası sebepleri

beatrix soruyor: 1

Merhabalar,

Bütün günü denizde aralıklı olarak güneş altında geçirdik. Başında şapka ve yüksek koruyuculu bir güneş kremi ile. Oğlumun güneşe hassasiyeti de yok.

Temiz bir denizdi ancak su ekstra soğuktu. 2 defa denize girdi toplamda 20 dk ancak geçirmiştir suda.

Sorum şu ki gece boyu kusup durdu. Denizden eve geldiğimizde uyudu bir rahatsızlığı olmadan sonra uyandı acıktı yedi güldü eğlendi oynadı keyifle gece uykusuna daldı. Ve 3 saat sonra kusmalar başladı.

Önce güneş çarpması diye düşündüm. Ama güneş çarpmış olsa daha erken kusmalıydı.

Deniz suyu çok soğuk diye üşütse kussa daha kötü bir koku olmalı gibi düşünüyorum

İdrar yolu kültürü yeni bakıldı enfeksiyonu da eledim bu sebeple

Yediği patates kızartması dokunsa 8 saat sonrayı beklemezdi diye düşünüyorum. Çünkü öğlen yediklerini değil akşam yediklerini kustu. Ateşi yok huysuz değil. Kusup uyuyor bulantı gelince uyanıyor kusuyor geri uyuyor.

Benim kusma ipuçlarım bu kadar. Var mı şu sebepli olabilir dediğiniz bir ihtimal.

Her kusmanın ardından ishal gelir mi sizce? İshal olması mide gribi veya gıda zehirlenmesi seçeneğini mi getirmeli aklıma? Kusma, kusmanın niteliği, içeriği zamanı gibi konularda anne ipuçlarınıza ihtiyacım var.

Örneğin sık idrar yolu enf geçirdiği için biliyorum bir anda gelen fışkırır tarz kusmalar idrar yolu enfeksiyonundan oluyor bizde.

Bu soruyu cevapla


1 Cevap


cerodero

Midesini üşütmüştür, peşinden ishal gelirse mikrobik olabilir. Havalar ısınınca gıdaları muhafaza edip tazeliğini korumak zorlaşıyor.

Yine de tavsiyem tüm günü plajda geçirmemeniz, doktorumuz hangi yaş grubunda olursa olsun bebek ya da çocuk denize belirli saatlerde girip, gölgede bile güneşe maruz kalmamasını öneriyor.

Kusması artarsa, sıvı kaybı açısından doktora danışmanızı tavsiye ederim geçmiş olsunCevaplamak için Üye ol