Yeşil kaka

nurturia soruyor: 10

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


10 Cevap


ilknurarda

çocuk rüzgar aldığı zaman oluyor benim oglumda da çok olurdu. belinin ve ayaklarının üşümediğinden emin olun. sonra geçecektir.


Felicity

E) hiçbiri..

için rahat olsun, önemli olan kakada kan ve sümüksü birşeylerin olmaması..onun dışında tüm koku renk vs normal ;)


kedidirkedi

süt arttırıcı çay tüketiyorsanız yeşil kakaya sebep olabiliyor


mert_mert

bebeğin bağırsakları daha tam gelişmediği için sindirme sorunu olmuştur..süt yoğurt vs içiyorsan az azalt bu aralr en azından düzelene kadar..


derinoyku

Sütün yağlı kısmını değil proteinli kısmını daha çok emdiğinde oluyor.Memeyi boşaltmadan diğerine geçmezseniz sorun çözülür.Emzirme 20dk az sürdüyse yeni emzirmede o memeden başlayıp yağlı sütü almasını sağlayabilirsiniz

Umarım geçer

 iflah_olmaz

bak sana bişey söyliyim.ilk lohusalık zamanlarımda sütüm boldu.aslında hep bol oldu.ama oğlum 4.aylarında bi emme isteksizliği yaşadı.sütümde azalma sezince humananın süt arttırıcı çayından içmeye başladım.2-3 gün sonra oğlum yeşil kaka yapmaya başladı.ama genel halinde hiçbi sıkıntısı yoktu.doktorumuzu aradım.son günlerde ne yedin içtin derken humananın içindeki çemenotunun yaptığını söyledi.nette bi araştırma yaparsan görrürsün.hakkaten çayı kestim kaka düzeldi.

doktorumuz üşütmeye yada başka bişeye bağlamıyorum neden annenin aldığı besinlerdir demişti.tabi bu normal sağlıklı bi bebek için geçerli.

 


Smryna06

Bezde bekleyen kaka da bir sure sonra renk degistirir. Bu havalarda usutmek mumkun mu?


esgi

Aynı şeyi doktorumuza sorduğumda, daha sorumu bitiremeden "sebze mi yedin?" demişti. Evet, sebze yemiştim. Sonrasında da gözlemlediğim her sebze yiyişimde kakası yeşil olurdu. Ama ne zamanki yemek yemeye geçti, süt sadece eşantiyon oldu onun için, o zaman bitti yeşil kaka muhabbeti.GOGO05

yeşil kaka bebek ilk doğduğunda olur zamanla sarılaşır ancak amip olduğundada kaka yeşil olur aradaki tek fark sümüksü yapı ve çok pis koku onu gözlemleyin eğer onlar yoksa ya yediklerinizdendir ya da daha sarıya dönmemiştir zamnala düzelir


eloskovecanuk

bizde de olmuştu, doktor çikolata, gofret falan yiyormusun demişti, ben de hayırrrrrr demiştim:D halbüsi nutella kavanozlarının dibini gördüğüm bir dönemdi:D Bu tarz katkılı şeyler sütünle bebeğe geçip böyle etkiler yapabilir dedi. Nutellayı kestim bir süre sonra kakanın rengi düzeldi:) Sonuç olarak eğer sümüksü bir yapı ve kan yoksa sorun olmaz demişti doktorumuz bol bol emzirmeye devam et de demişti:)


Cevaplamak için Üye ol