Kızım17 aylık ama hala yürümüyor

gamzeyagmur soruyor: 2

Merhaba,
Kızım Yağmur 17 aylık oldu. Ancak hala yürümedi. Yağmur çok hareketli bir bebek. Oyunparkında bir uçtan bir uca hiç tutunmadan yürüyo. Koltuklara tutunarak evde gezmedik yer bırakmıyo. Ama illa o el bi yerlerden destek alacak. Ne zaman iki eli boşta oluyor hemen yere oturuyor:((( Biliyorum bazı bebekler geç yüyürmüş ama bu durumu benim gibi aranızda yaşayanlar var mı? Siz de düşünclerinizi benimle paylaşır mısınız? Bazı markaların yürümeyi kolaylaştıran tekerlekli yürüme oyuncakları oluyor. Yürüteç demiyorum ama hani katlanıp araba da oluyor ister ittirerek yürümesini kolaylaştırıyor falan. Bunların performansı nasıl. Hiç aranızda deneyen var mı? Acaba ne kadar yardımcı oluyor yüyümeye? İlla yürüsün diye tutturmuyorum, endişelenmemeye çalışıyorum ama yine de düşünmeden yapamıyorum.

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


Marlasinger

Benim arkadaşımın oğlu 2 yaşına bastığı gün yürüdü.Çok üzülüyordu ama doktoru fiziksel olarak bir problemi olmadığı için elbette yürüyecek demişti.
Yürümeye yardımcı oyuncaklardan bende almayı düşünüyorum faydası olabilir diye düşünüyorum.


gamzeyagmur

Gönderdiğiniz fikirler için çok çok teşekkür ederim. Doktorumla da tekrar konuştum. Hepiniz dediği gibi o da endişelenmeme gerekitğini sçyledi. Yaptığı hareketleri anlatınca çok az zamanımız kalmış yakında yürüyecektir dedi ve o size bahsettiğim ittirilen oyuncağın yardımcı olacileceğinni söyledi. Tekrar desteğiniz için sağolun. Görüşmek üzere.Cevaplamak için Üye ol