amerika seyahati

mama soruyor: 5

merhaba,

yakında 13 aylık olacak kızımla amerika seyahati yapacağız. benim vizem var ancak kızım için ne yapmam gerekiyor? yardımcı olursanız sevinirim.

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


yuksel_

bildiğim kadarıyla yeni pasaport yasası gereği ona da pasaport çıkartmanız gerekiyor. önceden kendi pasaportunuza işletiyordunuz ve sizin vizeniz ona da geçerli oluyordu. ama artık öyle değil..onun da ayrı pasaportu olması lazım diye biliyorum. emniyetin sayfasından detaylara bakabilirsiniz.


flamingo

bizde onumuzdeki hafta italyaya gidecegiz.
9 aylik oglumu pasaportuma islettim bildigim kadariyla eski pasaportunuzun suresi varsa ona hala bebegi isliyorlar. vize icinde ayrica basvuru formlari doldurduk ve fotograf nufus cuzdani asli fotokopisi gibi birtakim evraklarla vize basvurusu yaptik ve vize aldik.
amerikada bebek icin vize istiyor. konsolosluk sayfasindan hangi belgeleri istedigini kontrol edip basvuru formuyla basvurmaniz gerekir.
iyi yolculuklar diliyorum.


yannis

Ben de eski pasaportuma cocuklarımı isletecegim ama vizemin onlar icinde gecerli olması icin yeniden vize basvurusu yapıyor gibi evrak vs hazırlayıp basvurmam gerekiyor..bilgilerinizden bu sonucu cıkardım.sanırım yanılmıyorum. peki 2 cocuk isletecegim ayrı ayrı vize ucreti yatırmalıyım galiba ? 
  ulasmaya calıstıgım bilgilerdi cok faydalı oldu benim icin tesekkurler ...yannis

Sagol Esracım gercekten bu linkler cok faydalı oldu benim icin .Cevaplamak için Üye ol