Uyku problemi

perialisa soruyor: 2

5 aylik kızım 4,5 aylıkken alt iki dişini de çıkardı. Ama anlamadık bile. Ne ateş ne iştahsızlık, ne huysuzluk ne de uykusuzluk. Mucize gibiydi. Ne zaman ki dişlerini çıkardı, artık gülerken belli dişleri, gece uyanmalari başladı. Eskiden 8de uyuyup en fazla 2 kere (o da nadir, genelde 1 kez belki de hiç ) uyanan bebek gitti ki uykusunun bu sekilde olmasina inanamıyordum, yine 8de yatıyor. İlk 2 saat pek sıkıntı olmuyor ama sonra sürekli uyanip agliyor. Sadece memede susuyor. Emziriyorum uyuyor ama 15 dakika sonra çığlık çığlığa yine uyanıyor. Bazen sabah 3 te uyanip bir daha ertesi güne kadar uyumadığı oluyor. 

Perişan oldum napicam bilmiyorum.

Tekrar dış çıkarıyor olabilir mi. Gece beslenmesini şu durumda kesmem mi lazım yoksa daha mı kötü olur..

Doktor gece besleme en fazla 2 diyor ama gel de besleme. Bogulurcasina agliyor. Ki mama da yiyor 1 haftadır. Aciktigini sanmıyorum. 

Nolur fikirlerinizi soyleyin..şaşırdım kaldım. 

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


Damla

Bu sorun mamaya başladığınız dönemde oldu ise mamadan kaynaklı da olabilir. Akşam öğününü kaldırıp veya erkene çekip deneyebilirsiniz. Bir şeylerden korkuyor rüya görüyor olabilir. Odasını yatma rutinini kontrol edebilirsiniz. Havalar ısındı sıcaklıyor susuyor olabilir.  Bence gece emmesine odaklanmadan önce biraz daha rahatlamasını beklemek uygun olur bu ayda henüz meme alışkanlığı yüzünden uyanma değildir diye düşünüyorum.


demayk

Merhaba

su an ayni sorunu yasiyoruz.

neler yaptiniz duzeldimi durum?Cevaplamak için Üye ol