alerji mi?

ipeks soruyor: 9

oğlum 8 aylık. sırtında kırmızı islik gibi kızarıklıklar oldu 4 gün önce ama 2 gündür alında ve yanaklarında da var.ayrıca egece sürekli uykusunda ağlıyor bu aralar. hatta aynı saatlerde çook ağlıyor.burnunu ve gözünüde çok kaşıyor. acaba alrji mi? ama farklı bişey yedirmedim 3 haftadır??

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


veysel

kakası nasıl


Peerren

Burun ve göz kaşıma aslında uykusuzluk belirtisidir, uykua doymadığında bebekler böyle bir hareket yapıyor. ama az bir ihtimalde olsa polen yüzündende olabilir. Son zamanlarda parka falan sürekli gidiyor muydunuz? Yediği besine alerjisi oldu ise önce yanaklarda sonra yüzde boyun ve bedeninde kızarıklık oluyor, aynı zamanda alerji karın ağrısıda yapar, uykusunda ayaklarını sürekli karnına doğru çekiyor mı? emiyorsa sizi, sizin yediğiniz birşey rahatsız etmişte olabilir. Oğlumun süt ürünlerine alerjisi olduğunu 1 ay sonrasında fark ettik, onun yeme listesinden yoğurdu, peyniri çıkardık ama ara ara sıkıntı devam edince, anladık ki beni emmediği için benimde çok tüketmemem gerekiyormuş.

Yoğurt, yumurta, domates en çok alerjik besinler, en az 3 gün alerjik olabilecek besinleri vermeyi bir deneyin yada en iyisi dr'nuza danışın.

Umarım tez zamanda sağlığına kavuşur kuzucuk.

Kolay gelsin.


ipeks

kakası normal. dr.a gittik. isilik dedi ama bu havada nasıl oldu anlamadım. sırtı ve alnı,yanakları sivilceli gibi!


edanurunannesi

banyodan sonra kullanılan bebe yağları yada vuct losyonlarıda yapabiliyor.bizdede olmuştu.bi kaç banyodan sonra geçti.ipeks

kızarıklıklar kocaman ve leke leke oldu dün. dr.a gittik. gıda alerjisi dedi. acaba neye oldu? ceviz mii?


Peerren

dr gıda alerji testi istemedi mi?

Çok geçmiş olsun?


ipeks

istemedi. iplemedi bile. şunu yap tek tek dene bile demedi. nefret ediyorum konuşmayan doktorlardan. kendi doktorumuz izinli. başkasına gittik.


Peerren

Yazık ama kuzuya allah kolaylık versin, :( siz o zaman alerji yapabilecek besinleri bir kaç gün vermeyin en azından kendi dr'nuza kontrol oluncaya kadar.

http://www.doktorsitesi.com/yazi/besin-alerjisi-ve-alerjiye-neden-olan-besinler/2427


SimgeAda

3 yasında once kan alınarak yapılan allerjı testlerı ne yazıkkı saglıklı cıkmıyor dıye bılıyorum ben.. gecmıs olsun..


Cevaplamak için Üye ol