çiş yaparken ağlamak

reoc soruyor: 1

Tuvalet alışkanlığı edindirme çalışmalarının üçüncü günündeyiz.Öğle uykusundan kuru kalkıyoruz.Gece bez bağlıyorum. Gündüz 3-3.5 saate kadar tuvaletini tutuyor.İlk iki gün tabiiki çoğunlukla altını ıslattı.Dört kez altına iki kez lazımlığına yaptı. İkinci günün akşamına doğru çişini söylemeye başladı.Söylediği an altına yapıyordu.Bugün daha iyi. Çişi gelince söylüyor, biraz tutuyor ve lazımlığa yapıyoruz.İlk iki gün lazımlığa yaparken herhangi bir sorun yaşamadık.Sorun şu ki artık çişini yaparken ağlıyor. Bunun sebebi ne olabilir? Tuvalet eğitiminde bu tür sorunlar olabilir mi? Benzer durum yaşayan var mı?


Bu soruyu cevapla


1 Cevap


dilrubaa

Bence biraz erken daha kaslari tam olarak gelismis olmayabilir ve fazla stres yaratmis olabilir. Tabi yine de siz bilirsiniz.

Tuvalet egitiminden bagimsiz olarak kizim gecen hafta bi kere cisini yaparken aciyor dedi, sonra yapmak istemedi, aciycak diye yapmiyorum filan diye, ne cektim tekrar yaptirabilene kadar:) doktora filan goturdum idrar yolu enfeksiyonu icin idrar tahlili kulturu yapildi, neyse ki bisey cikmadi. Muhtemelen tek seferlik biseydi ama bi kere acimasi sonra nerdeyse gunlerce tutmasina yapmak istememesine sebep oldu. Yani demek istedigim iyi gozlemleyin belki cani yandigi icin agliyordur bu durumda idrar tahlili filan icin doktora danisabilirsiniz.Cevaplamak için Üye ol