Voiding Sistoüretrografi çektiren var mı? (İşeme Filmi)

moodswing soruyor: 3

9 aylık kızıma tekrarlayan İdrar yolları enfeksiyonu nedeniyle Voiding Sistoüretrografi çekilecek. Bununla ilgili tecrübesi olan var mı? Çekim sırasında uyuşturuyorlar mı? Çok acı veriyor mu? Sonda ile yapıldığı için uyuşturulmazsa nasıl sabit tutacağım konusunda endişeliyim. Bilgisi tecrübesi olan paylaşırsa sevinirim.
Teşekkürler,

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


sumeyye

ben 5 yaşındayken yapmışlardı bana ama çok net hatırlarım.. idrar yollarımda çok sorun vardı benim. ve aklım erdiğinden ben sonda kısmından hoşlanmamıştım.. sonda girişi gibi giriş yapıyorlar. mesane filmlerini çeiyorlar. boş-dolu-boşaltıken ..
ben aklım erdiğinden ister itemez komutlara uyuyordum. sırt üstü yatmıştım.. sizin kızınız bebek olduğundan nasıl yaparlar bilmem..yanı sabıt tutmak belkı zor olabılır ama dr yada teknısyenın tecrubesı vardır. ben dedıgım gıbı aklım erıp sondadan hoşlanmadıgımdan .fakat dusunuyorumda bence zor degıl hele kı hastane de staj yaparken gordugum kadarı ıle aslında sonda oyle zor bır sey degıl. bebekler ıcın daha ıncelerı kullanılıyor .dedıgım gıbı benım korkum aklımın ermesınden dı..
ıcınızı ferah tutun. canı acımaz. tek sorun sabıtleme de olur belkı ona da hal carsını dusunmuslerdır.. her sey guzel olacaktır.. :)
umarım bu gorup gorecegı son ıdrar yolları enf olur.


moodswing

çok teşekkürler sümeyye. yazdıkların içimi rahatlattı. internette çok tatsız şeyler var, yarın doktorla tekrar görüşeceğiz ama eninde sonunda yaptıracağız tabi.
iyi dilekler için de çok teşekkürler.


sumeyye

kolaylıklar dılıyorum. hıc te korkmayın. guzel dusunun bence.
enınde sonunda da yaptırılacaksa bır an once olması avantaj benceCevaplamak için Üye ol