Yumurta yedirmesem olmaz mı?

ssebnemm soruyor: 10

Çocuğuma altı aylıktan bu yana kahvaltıda hep yumurta yedirdim ama artık yemek istemiyor. Ağzına bir lokma alsa bile ogurerek atıyor. Çok aç olduğunu biliyorum önüne yumurtadan başka bir şey koymuyorum yine de yemiyor. Kaşarlı yumurta menemen gibi seçenekleri de demedin olmuyor. Yumurta yedirmesem olmaz mı gerçekten çok mu elzem yumurta? Bu arada domates kaşar ve biraz da ekmekle kahvaltı yapıyor. Aynı durumu yaşayan var mı acaba?

Bu soruyu cevapla


11 Cevap


berlindenbirseda

Hiçbir şey olmaz, besin kaynaklarımız o kadar çeşitli ki. Bıkmış demek ki, bir süre uzak dursun yumurtadan kuzu.

Alternatif olarak, çorba seviyorsa her çorbaya yumurta ile terbiye yapabilirsiniz. Tam buğday unuyla krep de deneyebilirsiniz, çok lezzetli oluyor.


guta

Hiçbir şey olmaz. Bence bir müddet hiçbir çeşidini önüne çıkarmayın. Unutsun tadını. Sonra bir gün tekrar denersiniz. Zaman zaman sıkılıp öyle yemeyi bırakıyorlar. Öğürmesindense ara vermek her zaman daha çok işe yarıyor.

Üstte de yazılmış, çorbalara yumurta eklenebilir, yumurtalı ekmek sever mi acaba? Yumurtaya bulayıp az yağda kızartınca çok güzel oluyor, peynirle yer belki.


halbuse

Aynısını yaşıyorum şu anda. Sabah peynir ekmek ceviz süt kombinasyonu ile besleniyor bu aralar. 1 aya yakındır hiç yemedi. Artık vermiyorum.Ben de düşündüm sağlıklı gıdalardan tükettiği sürece sorun yok gibi geliyor.


jelly_fish

Benim oğlum da tam sizin aylarda istemedi, ben de bir kaç hafta hiç vermedim sonra 1-2 gün arayla verdim, şimdi hala favorisi değil o yüzden hafta içi mutlaka 1 gün krep 1 gün bol yumurtalı az yufkalı:) börek yiyor. 1 gün de mantar seviyor diye mantarlı yapıyoruz. 

Her yemek öyle aslında unutuyorlar, damak tatları değişiyor...yemiyor diye denemeyi unuttuğum kuru fasulyeyi ilk defa yediğinde "anne ben bunu çok seviyorum yine yap" dedi:)

Yumurtasız kahvaltısına, muadil olmasa da badem-ceviz-fıstık ezmesi ekleseniz iyi olabilir. 


annemmm01

benim oğlumda yemiyor. azıcık çaktırmadan versem başka bir lokmanın içinde yinede anlıyor yada istem dışı öğürüyor.ssebnemm

Çok teşekkür ederim cevaplarınız için içimi rahatlattınız. Krepi de denedim maalesef sevmedi sıpa bir pankekin yarısını yiyor bazen. Yumurtalı ekmek ve cevizi deniycem yarın sabah bu akşam da çorbasını terbiyeli yapıcam bakalım ne tepki verecek :) dediğiniz gibi de bir süre ara verip tekrar deneyeyim. İyi ki varsınız :)


ra_she_de

patatesli yumurta deneyebilirsiniz benim oğlum da yumurta sevmiyor ama patatesli yumurtaya bayılır


nisabahar

Sebzeli kaşık dokmesi yapıyorum.cocuklar genelde seviyor. Yumuşak olmasi için maden suyu koyuyorum. Süt, yumurta, madensuyu,kabartma tozu,biraz tuz maydanoz,taze soğan,varsa taze nane super olur.birde lor peynir. Karistirip akışkan kivama gelince az zeytinyağı ile teflon tavada pisiriyorum.minik minik.ssebnemm

Ra_she_de Patatesli yumurtayı denedim bu sabah onu da yemedi öneriniz için teşekkür ederim ama öğlen çorbasını yumurta terbiyeli yaptım çok sevdi ve sonunda yumurtayi yedirebildim :) yarın da nisabahar sizin tavsiyenize uyup kaşık dökmesi deniycem inşallah sever sizin de ellerinizi dert görmesin.


cerenimo21

hiç birşey olmaz...yumurta protein..alternatif bir protein koyun yemeklerine olsun bitsin..karabuğday unlu birşeyler yapın..et suyu, kemik suyu kullanın çorbalarında..


sabah, pirinç unu, karabuğday unu, mısır ununu zeytin yağında hafif kavurun, bir kayısı kurusu, hurma, alerjisi yoksa badem, ceviz, sıcak su da biraz bekletin. (ilaçlı olabiliyorlar) blenderdan çekim...elma muz atın. onları un karşımı ile pişirin...biraz su...bomba gibi besleyici, şahane bir kahvaltı.. Cevaplamak için Üye ol