günlük inek sütü

daisy_78 soruyor: 6

kızım 14 aylık inek sütü veriyorum . Cam şişede satılan Günlük sütü kaynatıp mı vermek lazım yoksa doğrudan ılıtıp vermek yeterli olurmu ?

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


kedidirkedi

Pastörize edilmiş oldugundan doğrudan verebilirsiniz.


beatrix

Doktorum bana kaynat mutlaka dedi. Usandim her gun sut tasir ocak sil tencere yika isinden. Hem artik depozitosuz siseler. Onlarda cam kumbarasina gidecek bir ekstra is daha


eloskovecanuk

onları da kaynatacaksak ne anlamı var işlemden geçmiş süt satın almanın...Bence kaynatmaya gerek yok...


CokBilmis

beatrix: Doktoruna sordun mu, "Neden kaynatmalıyım" diye? Öylesine sallamış olmasın kafadan? :)


Sanemm

Burada saklama koşullarıyla bağlantılı bakteri üremesinden söz edilmiş. Sanırım doktorunuz risk almak istememiş.

Bu yazıya bir göz atın derim ;http://www.anneoluncaanladim.com/yazarlar/17/sibel-ozilgen/844/uzun-omurlu-sut-ile-gunluk-sut-arasindaki-fark

Şahsen çocukları o derece yalıtılmış yetiştirmek de pek doğru değil sanırım.


beatrix

Sorayim ama cevaptan korkuyorum:)) aaa kaynat mi dedim ben derse cok gulerim..

Benim kiz 3 aylikti. Gogsumu hic emmedi ben sagarak sadece anne sutuyle besledim. Ama hep sagdim asla bir gram emmedi gogsumden. Dr aylik rutin kontrolde bebisi tartti bir kiloya yakin kilo aldigini gordu o arada benim kiz deli gibi istahli gece gunduz sut sagiyorum yetistiremiyorum hep ac. Dr bana annesi naptin sen dedi ne kadar kilo almis boyle dedi.

Ben fazla kilo aldigini dusunerek ters biseyler var sandim. Kizim deliler gibi istahliydi. Emzikde almiyordu bos biberon emdi bir sonraki dr kontrolune kadar ben kizima olce olce verdim sutumu..

Bana aferin annesi ne guzel kilo almis demedi. Masallah annesi naptin sen ne guzel beslenmis buyumus demedi. Sadece annesi naaaaptin sen dedi.

Ben de okuz altinda buzagi araya araya yeni anne titizligiyle eyvah eyvah'a sardim. Dedim ki daha az vermeliyim. Halbuki anne sutuydu ictigi. Gogsumden emse bilemeyecektim az mi icti cok mu icti.

Velhasil kizim bir ay diyet yapti dr ve annesinin saskalozlugu sebebiyle..

Bedavaya kaynatip tasiriyorsam gunluk inek sutunu cok gulerim halime.Cevaplamak için Üye ol