Sizce hangisi?

yeniden soruyor: 8

3,5 yaşındaki oğlumu bu sene şubat,haziran arası oyun grubuna göndermiştim memnun olduğum bilinmiş bir kreşe..kreş 5-6 durak falan. yürünür ama yine var arası evle.

şimdi iş başvurularında bulunuyorum ve sonuç bekliyorum.ancak ne varki hiç bir işin saatlariyle, malesefki hiç bir kreşin saatleri uymuyor getirip götürmek için :(

bu durumda;
1-bilinmiş, ismi olan memnun olduğum ve oğlumun alıştığı bu kreşe devam ettirip (tam zamanlı) eski bakıcısınıda ayarlayıp okula bırakma ve almada onu mu tercih edeyim, kendi evine götürsün ben gelene kadar...
2-yoksa  bulacağım işe yakın hiç bilmediğimiz belki uzak bir semtte ama işe yakın kreşmi bulayım?

okuyunca hemen 1 diyesiniz geliyordur ancak şunlarda var;işten çıkıp eve gelmem en az 8:30-9:00 falan olur.semte göre değişir ama daha erken olmaz özellikle kışları,yağmur,çamur,trafik vs...oğlum da aynı saatlerde uyur hep.ben ne zaman göreceğim?gelince yemek vs...yapılacak daha...birde bakıcının evi ne kadar güvenli,sıcak,soğuk,şartlar,ortam vs...ki kışın evi buz gibi oluyor elektrikli sobaları var.birde ben evinde ineceğim oğlumu alacağım bir daha bineceğim.ve oğlum uyuyor olacak bölünecek vs...birde bakıcının sabahları geç kalması demek benim geç kalmam demek evde kimse yok çünkü.

2 derseniz ise;benle beraber uzun bir süre trafik,yol,yağmur,soğuk vs... çekecek,bilmediğim yeni bir kreşe gidecek. ama en azından uyumadan alıp hep beraber olacağız.

not:annemler,kv,babası uzaktalar...eş,dost,konu,komşu yok...taşınma imkanı yok.

gerçi şuan ortada iş falan yok ama olması içinde cevap bulmam lazım.tşkler...Bu soruyu cevapla


18 Cevap


mert_mert

ipekkuşgöz annemlerin orda bir komşuluk vardı yani gören teyze hala der karnımız acıkır giderdik uyurduk ufakken..ama şimdilerde selam veren bir daha vermiyor veya yolda vs karşılasınca görmemezlikten geliyor..geçiçi samilikler sahte yüzler..insanlar istiyorki dedikoduya malzeme olsun ..böyle insanlara çoçukmu emanet edilir komşuyada givenmiyorum ben çay koymaya gittiğimde çoçuğumu iterken gördüm 35 yaşında kadın birde..yani vicdanlı insanlarla karşılaştırsın Allah..anane babane teyze varsa daha iyi olur..


yeniden

mert_mert teşekkürler...bu filmin sonunu bende merak ediyorum bakalım ne olacak :(

dincelay evet dediğin gibi oğlumu o zaman daha az göreceğim.hadi onu geçtim ya 1.maddenin diğerler dezavantajları...onlara katlanmak da çok zor. 


MELEKLER

Benim evim işyerime yakın babasının iş yeride yakın.Özellikle işe yakın ev tercih ettim.ama oğlumun kreşi hemen 5 dk mesafede işyerime birşey olsa ..bu zamana kadar allah korusun ki olmadı..hemen ulaşabilirim..bence siz taşınamayacağınıza göre evinizin yakınlarında bir iş bulun  derim.. Elbette vardır..Merak ettim birde Nerede oturuyorsunuz...Yani eve iş uzak kreş eve uzak işe yakın olan kreş eve uzak...içinden çıkılmaz bir durum..bakıcının evinde dursa ..siz geldiğinizde bebeğiniz belki uyuyor olacak onu alıp uyandırıp belkide eve götürmek zorunda kalacaksınız..Çok zor bir durum ....en mantıklı olanı eve kreşe yakın bişr iş bulun ne çocuğunuza ne de kendinize eziyet etmeyin derim..


ipekkusgoz

mert_mert ve soru sahibi olarak yeniden, bakıcılar uzaydan gelip birilerinin çocuklarına bakmıyorlar.Düşünecek olursak onlarda ikamet ettikleri yerde birilerine komşu durumundalar.Dikkatli okursanız gidin komşu edinin, çocuğunuza o baksın demedim. Belki komşularınızın arasında bakıcılık yapmak isteyecek, ah birine bakıcılık yapsam da bir gelirim olsa diyen insanlar olabilir diye dedim.Zaten bütün gün bakmayacak,çocuk kreşte olacak. Ki çoğu kişi bakıcıymış,belki o bakıcıların  başka bakıcı tanıdıkları vardır ve size yardımcı olabilir.Evet maalesef apartman yaşamının zorluklarını bizzat yaşayan biriyim. 20 daire birlik olamayıp önce yöneticinin illallah edip istifa ettiği,sonrasında çöp toplama ve temizlik işlerini yapan apartman görevlisinin maaş alamadığı için işi bıraktığı hatta belki de bir kaç güne apartmanın ortak alan ışıklandırmasının kesileceği bir apartmanda yaşaığım için komşuluk hakkında çok da olumlu şeyler düşünen biri olarak yapmamıştım bu öneriyi.Ama böyle bir ortamda bile ben aynı durumda olsam kökden düzen değişikliği yapmadan önce şansımı zorlayıp apartman girişine kreşe giden/gidecek oğlumun öncesinde ve sonrasında bakımına yardımcı bayan aradığımı yazmaktan bile çekinmezdim. Ne kaybederim ki?...MELEKLER

ipekgöz ,aynen bizim apartmanı tarif etmişsin....:))))   Bende bakıcı ardığımı yazmaktan çekinmezdim..İnsanlar birbirinden çekine çekine  bu hale geliyor.sonuçta hepimiz insanız.Kafamıza uymayan kişlerle görüşmek zorunda değiliz ama en azından bir allahın selamını eksik etmemeliyiz diye düşünüyorum...


yeniden

ipekkusgoz sen sanırım biraz sinirlenmişsin :) ama ben sana kötü birşey demedim ki.neden yanlış anladığınıda anlayamadım acaba kırdımmı diye cevabımı tekrar okudum.teşekkür ettim fikrin için.yine teşekkür ederim.sana karşı gelmek için değil bizim buraları anlatmak için yazmıştım...benim derdim bakıcı bulmak değil şuan için.çok zorda kalırsak öncelikle eski bakıcımızdan rica edeceğim zaten.belki kabul eder bilemiyorum.eski bakıcımız oturduğum semte en yakın semtte.onun dışında bir bakıcı olursa kapıya ilan asmak hiç sorun değil. zamanında az uğraşmadım bakıcı aramakla.ama bu kişi konudan komşudan olmaz burada.başka bakıcıda olsa eskiside olsa 1.maddede yazdığım diğer dezavantajlar yine devam edecek.ki yeni bakıcıda artı başka şeylerde eklenecek dezavantajlara.yine tekrar okudum cevabımı birşey varmı diye.umarım yanlış anlayacağın birşey yoktur ;) tşkler...

melekler sanada teşekkürler...tabiki önceliğim eve yakın iş bulmak keşke olsada bulsam :)  varda ben istemiyor değilim  :) ben bu konuyu açarken eve yakın iş bulmak zor olduğu için ve bu sorunun başıma geleceğini bildiğim için öngörerek yazdım.zaten inşallah eve yakın olursa (ki olabilecek yerlere başvurdum)tüm bu sorunlar ortadan kalkacak.çok sağol.:)


ipekkusgoz

Yoo yeniden, kızmak gibi bir hakkım olduğunu düşünmüyorum.Sadece yanlış anlaşıldığımı düşündüğüm için hem senin hem mert_mert tarafından onun için asıl demek istediğimin bir kere daha üzerinden geçtim. Bir de belki de son günlerde şahsi olarak apartman ve dolayısyla komşuluk sorunlarıyla karşı karşıya olduğum için mert_mert de öyle komşulukdan dem vurunca belki öyle anlaşılacak şekilde yanıtlamış oldum. Ben konu komşuya konu komşu gözüyle değil de potansiyel bakıcı gözüyle bakıp yazmıştım fikirlerimi.Benim hiç bakıcı deneyimim olmadı,bilmiyorum nereden bulunur nasıl bulunur, sen olmaz diyorsan olmaz zaten.Hakkınızda hayırlısı olsun...Ummadığın bir yerden yüzün güler inşallah.


yeniden

ipekkusgoz çok teşekkürler iyi dileklerin için.çok sağol...inşallah hayırlısı bakalım.Cevaplamak için Üye ol