balık

ozgu_naz soruyor: 8

balığa nezaman başlamalı anneler. doktor ver dedi bana ama erken gibi geliyor sanki. yediren tecrübeli anneler hangi balıkla başlanmalı.bizim doktora kalsa herşeyi yesin bizimki:)

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


Elif_Ezel

Bizim doktorumuz 9. ayda başlattı. En kolay sindirilen balık olarak da mezgit önermişti başlangıç için.Ben konserve ton balıklarından da verdim.

 


ediluj

bizim doktorumuz 7. ay dedi,bende bekliyorum cevapları..yalnız ton balıklağını civa yükü nedeniyle gebeliğimde önermemişti..bebek içinde uygun olmaz sanırım..


ozgu_naz

konservenin tuzu açısından pek doğru olduğunu düşünmüyorum . dil balığı önerdi bize. ben çok severim ama bebek için doğrumu bilemedim. diyor ki doktorumuz kasma bu kadar. herşeyden minik minik yesin. yeter ki tuz ve şeker almasın diyor.ben de bu ay sonunda vericem balık bakalım ne yapacak. şöyle güzel soğanlı maydonozlu bir buğlama:)


Bubus

mezgit,dil balığı türünde bir balıkla çorba yaparak başlayabilirsiniz,içine sebze ilavesiyle hem tadı daha lezzetli olur hemde besleyici..sildokuz

Balığa 8ci ay gibi başlamıştım. Doktorumuz ne olursa olsun deniz balığı önerdi. Çiftlik balıkları önermiyor. İlk başlarda yağlı kağıtta mezgit, dil balığı denedim. Patatesleri önce biraz haşlayıp yağlı kağıt içine fileto mezgit veya dil koyup üzerine çok az z.yağ gezdirerek fırında yaptım. Ne yazık ki yemedi. Ancak balıkları değiştirerek denedim. Uzunca bir süre yemedi. Ancak bende devam ettim aralıklarla mutlaka öğününe koydum. Biraz büyüdüğünde bu sefer ızgara çinekop ve sarıkanat denedim. Bu tür balıkları yedi. Şu anda ufak, çiftlik  ve yağda kızarmış balık hariç her balığı veriyorum. Sanırım kızımın ağız tadını buldum balık konusunda.


deniss

bizim doktorumuzda 9. ayda başlayacağız demişti, biz hala başlamadık bu ayki kontolümüzde öğreneceğiz. ama 6. ayda balık-et biraz erken gibi geldi bana. gerçi her doktor farklı söylüyor ama son karar sizin tabiki yinede


GriGandalf

8. ayda dil balığı ile başladık. Yanlız ilk denemelerde başarılı olunmuyor. :( Maya balık  ve tavukta çok zorlandı. Varsa yoksa kırmızı et.


ozgu_naz

dil balığı ile başlayabilirim sanırım. belki kızımda benim gibi sever:) az kaldı bu ay sonu geçicem ben


Cevaplamak için Üye ol